Udany rewanż i awans Jagiellonii Białystok

ro2
Jagiellonia wreszcie zrewanżowała się Koronie Kielce, którą pokonała na własnym obiekcie 3:0 (1:0). Białostoczanie zostali trzecim półfinalistą Remes Pucharu Polski.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Jagiellonii, która już po szestnastu minutach prowadziła 1:0. Piłkę do Kamila Grosickiego podał Piotr Klepczarek, który po chwili otrzymał ją spowrotem i pokonał Radosława Cierzniaka. W 29. minucie Hermes znakomicie wypuścił Kamila Grosickiego, jednak ofiarną interwencją w okolicach 30 metra popisał się golkiper Korony.

W 30. minucie groźnie na bramkę Jagiellonii uderzał Hernâni, ale skutecznie interweniował Rafał Gikiewicz. Dziesięć minut później przed szansą stanął Marcin Burkhardt, jednak jego uderzenie okazało się nieskuteczne i łatwe do obrony dla Cierzniaka. W 44. minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Aleksandar Vuković, a białostoczan przed utratą bramki uratowała poprzeczka.

W 56. minucie podopieczni Michała Probierza podwyższyli na 2:0, a autorem trafienia był Remigiusz Jezierski. "Remek" wykorzystał podanie piętą Kamila Grosickiego i umieścił futbolówkę obok bezradnego bramkarza Korony. 120 sekund później przed szansą stanął Kamil Grosicki, który ograł Nikolę Mijailovicia i uderzył obok bramki.

W 68. minucie Radosław Cierzniak faulował w polu karnym Bruno, a jedenastkę na bramkę zamienił Brazylijczyk Hermes. W 81. minucie dobrą okazję na zdobycie bramki wypracowali sobie goście, piłkę dośrodkowywaną przez Ediego Andradinę głową uderzył Maciej Tataj, a dobrym refleksem popisał się Rafał Gikiewicz.

Mecze półfinałowe Remes Pucharu Polski odbędą się w terminach 6-7 i 20-21 kwietnia. Losowanie par 1/2 finału odbędzie się jutro na antenie TVP1 po wiadomościach sportowych o godzinie 20:00.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 3:0 (1:0)
Bramki: Piotr Klepczarek 16', Remigiusz Jezierski 56', Hermes 68' (k).

Jagiellonia: 33. Rafał Gikiewicz - 4. Igor Lewczuk, 5. Andrius Skerla, 15. Thiago Rangel, 7. Piotr Klepczarek - 9. Remigiusz Jezierski (70', 21. Tomasz Frankowski), 11. Hermes, 22. Rafał Grzyb, 23. Marcin Burkhardt (56', 13. Jarosław Lato), 32. Bruno - 10. Kamil Grosicki (87', 17. Alexis Patricio Norambuena Ruz).

Korona: 1. Radosław Cierzniak - 20. Artur Jędrzejczyk, 17. Pavol Staňo, 4. Hernâni, 7. Nikola Mijailović - 29. Paweł Sobolewski (63', 27. Jacek Kiełb), 5. Aleksandar Vuković, 22. Grzegorz Lech (75', 11. Krzysztof Gajtkowski), 18. Paweł Kaczmarek - 19. Michał Zieliński (61', 31. Maciej Tataj), 16. Andradina.

Żółte kartki: Cierzniak, Jędrzejczyk, Hernâni (Korona).
Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa).
Widzów: 4 500.

Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Korony.