Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Biotechnologia: Nowy Kierunek na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku

Magdalena Ciasnowska
Biotechnologię będzie można studiować już od października
Biotechnologię będzie można studiować już od października UwB
Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku rozszerza swoją ofertę edukacyjną, wprowadzając nowy kierunek - biotechnologię. Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do pracy w wielu sektorach, w tym spożywczym, medycznym, rolniczym i ochrony środowiska.

Od nowego roku akademickiego, osoby zainteresowane naukami biologicznymi na Uniwersytecie w Białymstoku, będą miały do wyboru dodatkowy kierunek.

Nowy kierunek: Biotechnologia

Biotechnologia, nowy kierunek w ofercie Wydziału Biologii, oferuje program nauczania obejmujący różne aspekty biotechnologii roślin, zwierząt, żywności i medycyny. Studenci zdobędą wiedzę na temat inżynierii genetycznej, technik w biologii molekularnej, organizmów genetycznie modyfikowanych i genetyki mikroorganizmów.

Program nauczania obejmuje również naukę o kulturach in vitro i wyzwaniach związanych z ochroną środowiska i bioróżnorodności wynikających z rozwoju biotechnologii.

W ramach nowego kierunku na Wydziale Biologii na Uniwersytecie w Białymstoku, duży nacisk zostanie położony na zajęcia praktyczne. Dzięki temu studenci poznają zasady pracy laboratoryjnej i zdobędą doświadczenie w obsłudze nowoczesnej aparatury badawczej.

Program nauczania obejmuje również tematy związane z praktycznymi aspektami pracy biotechnologa, takie jak ekonomia dla biotechnologów, elementy bioinformatyki i etyczne aspekty biotechnologii.

"Analizując trendy gospodarcze dostrzegliśmy, że jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi przemysłu jest biotechnologia, stanowiąca dziś integralną część branży spożywczej, farmaceutycznej oraz medycznej. Kierunek biotechnologia to odpowiedź zarówno na potrzeby absolwentów szkół średnich, jak i gospodarki. Ogromne doświadczenie pracowników Wydziału Biologii oraz wyposażony w nowoczesną aparaturę kampus stanowią z kolei idealne zaplecze do studiowania. Co istotne, konstruując program zadbaliśmy także o to, by obejmował on dużą liczbę zajęć praktycznych, m.in. w firmach i laboratoriach badawczych, dzięki czemu absolwent w przyszłości powinien bez trudu odnaleźć się na rynku pracy" - mówi dr Marek Bartoszewicz, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Biologii UwB.

Kierunki na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku

Od roku akademickiego 2024/2025, biotechnologia będzie realizowana zarówno na studiach stacjonarnych I, jak i II stopnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Obecnie Wydział Biologii oferuje również dwa inne kierunki: biologię oraz ekobiznes. W przygotowaniu jest jeszcze jedna propozycja – kierunek ekspert bioróżnorodności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto