MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bielsk Podlaski czekają zmiany. Jest nowy burmistrz i nowy wójt

Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
Piotr Wawulski (z lewej) i Walenty Korycki (z prawej) będą rządzić w mieście i gminie Bielsk Podlaski
Piotr Wawulski (z lewej) i Walenty Korycki (z prawej) będą rządzić w mieście i gminie Bielsk Podlaski archiwum prywatne
W Bielsku Podlaskim nadszedł czas na zmiany - zarówno miastem, jak i gminą pokierują nowi włodarze. W drugiej turze wyborów zwyciężyli Piotr Wawulski w mieście i Walenty Korycki w gminie wiejskiej Bielsk Podlaski.

Obydwa samorządy czekają duże zmiany - po ponad 10 latach z magistratem pożegna się dotychczasowy burmistrz - Jarosław Borowski i na jego miejscu zasiądzie Piotr Wawulski.

Obaj panowie zmierzyli się w drugiej turze wyborów, w czasie niedzielnego (21 kwietnia) głosowania większość bielszczan zaufaniem obdarzyła Piotra Wawulskiego z KWW Nasz Bielsk, który zdobył 4 583 głosów co stanowi 55,33% wszystkich głosujących.

Przede wszystkim chciałbym wyrazić wdzięczność mieszkańcom Bielska Podlaskiego, którzy wzięli udział wyborach, niezależnie od tego, na kogo oddali swój głos. Kampania wyborcza była wymagająca, jednak teraz moim celem jest budowanie lepszego miasta. Przez cały okres kampanii odczuwałem i wciąż odczuwam znaczące wsparcie. Odbyłem wiele spotkań i rozmów z mieszkańcami naszego miasta, co zaowocowało stworzeniem solidnego Planu Działania. Ten plan przełożył się na zdobycie 4583 głosów, co jest dla mnie ogromnym powodem do radości, ale też poczuciem zaszczytu i odpowiedzialności. Te głosy stanowią jasny sygnał, że mieszkańcy są gotowi na zmiany i nowe podejście do zarządzania Bielskiem Podlaskim - mówi Piotr Wawulski, burmistrz elekt. - Przede wszystkim skupię się na rozwoju naszego miasta oraz inicjatywach, które odpowiadają na potrzeby zarówno mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Jestem otwarty na współpracę z każdym radnym, który pragnie wspólnie tworzyć lepsze jutro dla naszego miasta. Przed nami intensywny i pracowity okres. Moje zaangażowanie pozostanie takie samo. Mam nadzieję, że wszyscy mieszkańcy Bielska Podlaskiego będą czuli dumę i komfort życia w naszym mieście. Będę zawsze otwarty na sugestie, nowe pomysły oraz dialog. Dzisiaj, z pełną świadomością i odpowiedzialnością, mogę powiedzieć, że razem osiągniemy więcej. Wsparcie, które otrzymałem, jest dla mnie najważniejszym motorem napędowym do dalszej pracy.

Jarosława Borowskiego reprezentującego KW Stowarzyszenie Koalicja Bielska, poparło równo 3700 wyborców, czyli 44,37% tych, którzy poszli w niedzielę do lokali wyborczych.

Zmiany nastąpią także w gminie wiejskiej Bielsk Podlaski, gdzie ze stanowiskiem pożegna się wieloletnia wójt gminy - Raisa Rajecka, która w drugiej turze przegrała z Walentym Koryckim.

Nowy wójt zdobył 1633 głosy czyli 53,26% głosujących, Raisę Rajecką poparło równo 200 osób mniej i z wynikiem 1433 głosy otrzymała 46,74% poparcia.

Frekwencja w Bielsku Podlaskim wyniosła 42,92%, mieszkańcy miasta oddali 8 328 głosów ważnych. W pierwszym głosowaniu (7 kwietnia) aktywność wyborców była znacznie większa i wynosiła 49,77% .

W gminie wiejskiej Bielsk Podlaski frekwencja wyniosła Frekwencja 55,10%, oddano 3 081 głosów ważnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto