Jagiellonia Białystok wygrała sparingi podczas zgrupowania

Robert Orzechowski
W pierwszym sparingu w Gutowie Małym Jagiellonia Białystok wygrała z trzecioligowym Sokołem Aleksandrów Łódzki 2:0 (0:0).

W pierwszej połowie białostoczanie nie potrafili wykorzystać przewagi optycznej i przełożyć ją na przewagę bramkową.

W drugiej odsłonie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomasz Frankowski. Doświadczonemu napastnikowi "Jagi" w obu przypadkach asystował nowo pozyskany Czarnogórzec Ermin Seratlić.

Frankowski mógł popisać się klasycznym hat-trickiem, jednak w 80. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Kapitan "żółto-czerwonych" nie trafił w bramkę.

O godzinie 13:00 rozpoczęło się drugie dzisiejsze spotkanie, w którym rywalem Jagiellonii jest drugoligowy Start Otwock.

Jagiellonia Białystok - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Frankowski 70', 84'.

Jagiellonia: Ptak - Murawski (62' B. Pawłowski), Soczyński, Cionek, Lato - Makuszewski, Kasćelan, Gogol, Seratlić - B. Pawłowski (46' Bogusławski, 74' Radecki), Frankowski.

Jagiellonia Białystok - Start Otwock 2:1 (2:0)

W rywalizacji z drugoligowym Startem Otwock białostoczanie zdecydowanie wcześniej postarali się o bramki. Jagiellonia Białystok pokonała Start 2:1 (2:0) po bramkach Bartłomieja Grzelaka i Tomasza Kupisza.

W 9. minucie wynik spotkania otworzył Bartłomiej Grzelak. Napastnik wykorzystał zagranie Marcina Burkhardta i w sytuacji sam na sam przelobował golkipera Startu Otwock.

Po pół godzinie gry dobrą akcję prawą stroną przeprowadził Grzelak. Dośrodkowanie wychowanka Orlenu Płock przepuścił jeden z defensorów rywali, a błąd skrzętnie wykorzystał czyhający Tomasz Kupisz, który skierował futbolówkę do siatki Startu Otwock.

Zespół z Otwocka kontaktowego gola zdobył w 80. minucie. Strzelcem bramki okazał się zawodnik testowany, którego personaliów nie udało się ustalić.

Bramki: Bartłomiej Grzelak 9', Tomasz Kupisz 30' - zawodnik testowany 80'.

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena (78' Radecki), Skerla, Kijanskas, Pejović - Kupisz, Hermes, Grzyb, Essomba - Burkhardt - Grzelak.