Jagiellonia Białystok rozegrała sparing z Zawiszą Bydgoszcz

Robert Orzechowski
W rozegranym w Gutowie Małym sparingu Jagiellonia Białystok pokonała drugoligowy zespół Zawiszy Bydgoszcz 3:1 (1:0).

Pierwsza próba należała do Zawiszy. Jeden z zawodników bydgoskiego klubu starał się sprzed pola karnego zaskoczyć Grzegorza Sandomierskiego, jednak golkiper Jagiellonii spisał się bez zarzutów.

W 25. minucie debiutanckiego gola zdobył pozyskany Ermin Sertalić, który po akcji Jarosława Laty przyjął futbolówkę w polu karnym i uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza Zawiszy. Do końca pierwszej części spotkania nie padły już żadne bramki. Zagrozić bramce Jagiellonii starali się kilkukrotnie przeciwnicy, jednak były to niecelne próby, a w przypadku tych celnych - zatrzymywał je Sandomierski.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się komplet nowych zawodników z pola. W 65. minucie po akcji duetu Lato - Frankowski w znakomitej sytuacji znalazł się Bartłomiej Pawłowski. Jego pierwszą próbę odbił bramkarz Zawiszy, natomiast dobitka okazała się niecelna.

W sparingu udziału nie wziął Bartłomiej Grzelak, który jest przeziębiony (oby nie całą rundę) oraz narzekający na drobny uraz Marcin Burkhardt.

W najbliższy piątek białostocki zespół skonfrontuje się z Sokołem Aleksandrów Łódzki i Startem Otwock kończąc jednocześnie zgrupowanie w Gutowie Małym.

Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (1:0)
Bramki: Ermin Seratlić 25', Tomasz Frankowski 72', Franck Essomba 84' - Rafał Piętka 81'.

Jagiellonia: (I połowa): Sandomierski - Kijanskas, Soczyński, Józefiak, Lato - Kupisz, Hermes, Gogol, Murawski, Seratlić - Zapolnik. (II połowa): Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Pejović - Makuszewski, Kašćelan, R. Grzyb, Essomba - B. Pawłowski, Frankowski.