Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku osiąga najlepsze wyniki w dekadzie

mc
Wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą zaskoczyły. Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku osiągnął najlepszy wynik w ciągu ostatnich 10 lat, plasując się na siódmym miejscu w Polsce.

Spotkanie z Ministerstwem Sprawiedliwości

12 marca, Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar i wiceministra Maria Ejchart spotkali się z dziekanami Wydziałów Prawa uczelni publicznych i niepublicznych. Podczas konferencji, Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało szczegółową analizę wyników na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą.

W 2023 r. do egzaminów wstępnych przystąpiło łącznie 6058 studentów, z czego egzaminy zdało 60,5% kandydatów. Na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku było to 188 osób, z czego aż 122 otrzymało wynik pozytywny. Oznacza to, że zdało łącznie 64,9% kandydatów.

Najlepszy wynik w dekadzie

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku osiągnął najlepszy wynik w ciągu ostatnich 10 lat, plasując się na siódmym miejscu w Polsce. Prof. Mariusz Popławski, dziekan Wydziału Prawa, wyraził swoje zadowolenie z wyników, podkreślając, że jest to powód do ogromnej satysfakcji dla całej społeczności Wydziału i Uniwersytetu.

Jestem bardzo zadowolony z wyników egzaminów wstępnych na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą, do których w 2023 r. podeszli absolwenci Wydziału Prawa UwB. Wynika z nich, że jesteśmy obecnie na 7. miejscu w Polsce i jest to najlepszy nasz wynik od co najmniej 10 lat. Uważam, że jest to powód do ogromnej satysfakcji dla całej społeczności naszego Wydziału, ale również i Uniwersytetu – mówił prof. Popławski

Droga do zawodu prawnika

Ukończenie aplikacji i zdanie państwowego egzaminu zawodowego jest najczęściej wybieraną drogą do uzyskania uprawnień pozwalających na wykonywanie zawodu adwokata, radcy prawnego, notariusza czy komornika sądowego. Prof. Popławski podkreślił, że utrzymanie tak znakomitego wyniku będzie wyzwaniem, ale jest przekonany, że wspólnymi siłami uda się uzyskać ten cel.

Ogromnym wyzwaniem będzie oczywiście utrzymanie tego znakomitego wyniku. Jestem jednak przekonany, że wspólnymi siłami wszystkich pracowników Wydziału Prawa uda nam się ten cel uzyskać – podkreślił prof. Popławski

Zmiany w przygotowaniach do egzaminów

Zgodnie z decyzją dziekana z 2020 r., Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku podjął działania zorientowane na podniesienie stopnia przygotowania studentów kierunku prawo do zdawania egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Prowadzący ćwiczenia z takich przedmiotów prawniczych jak np.: prawo cywilne, prawo administracyjne, czy prawo karne, zostali zobowiązani do wykorzystania specjalnych materiałów (zestawów pytań, kazusów) podczas zajęć.

Wynik potwierdza, że podjęte w przeszłości przez nas na Wydziale Prawa starania, aby jak najlepiej przygotować naszych absolwentów do tych egzaminów dają swój wymierny efekt – dodał dziekan Wydziału Prawa UwB

Wnioski

Zmiany w przygotowaniach do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze przyniosły oczekiwane efekty. Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku osiągnął najlepsze wyniki w dekadzie, co potwierdza pozytywny wpływ podjętych działań. W przyszłości, Wydział ma zamiar kontynuować te praktyki, aby utrzymać wysokie standardy edukacji i przygotowania studentów do zawodu prawnika.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto