Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Abolicja w Książnicy Podlaskiej. Oddaj książki, nie płać kary

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Do 30 czerwca, wszyscy którzy przegapili termin zwrotu książek, lub nie mogli ich oddać ze względu na zamknięcie bibliotek, mogą zwrócić je bez konieczności zapłacenia kary.

Według danych z 15 czerwca, u dłużników Książnicy Podlaskiej pozostaje aktualnie 7036 woluminów, z czego 2458 wypożyczonych w Wypożyczalni Głównej. Zachęcić do ich zwrotu chcą pracownicy placówki.

- Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, jest wyjątkowa. W okresie, gdy biblioteka była zamknięta ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem, automatycznie przedłużaliśmy wypożyczone książki. Zdajemy sobie jednak sprawę, że po otwarciu Książnicy nie wszyscy Czytelnicy byli w stanie do nas dotrzeć – z różnych względów, dlatego zdecydowaliśmy, że w maju i czerwcu wprowadzamy abolicję, by każdy mógł spokojnie zwrócić książkę, bez konieczności płacenia kary – mówi Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

W tej chwili otwarta jest siedziba główna Książnicy Podlaskiej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A i dziewięć z szesnastu filii bibliotecznych, działających na terenie Białegostoku: Filia nr 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 15. Osoby, które wypożyczyły książki w filiach, które nadal pozostają zamknięte, mogą je zwrócić w siedzibie głównej lub każdej, otwartej filii.

– Pragnę uspokoić tych Czytelników, którzy wypożyczyli książki z filii, które nadal pozostają zamknięte i nie mają możliwości dotarcia ani do siedziby głównej, ani do otwartych filii bibliotecznych – do momentu, gdy filia, z której pochodzą wypożyczone książki, pozostaje zamknięta – kary nie będą naliczane – podkreśla Dorota Łuckiewicz, zastępca dyrektora Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Osoby, które posiadają kartę czytelnika Książnicy Podlaskiej i są zapisane do filii aktualnie zamkniętych, mogą wypożyczać książki w siedzibie głównej i każdej, otwartej filii.

Kara za przetrzymanie książki, audiobooka, płyty CD z muzyką, płyty analogowej czy kasety magnetofonowej to 10 gr za jeden wolumin, za każdy dzień po terminie zwrotu.

Abolicja obowiązuje do końca czerwca 2020 r. w budynku głównym i filiach Książnicy Podlaskiej.

Ranking Liceów 2020 Białystok. Sprawdź, które białostockie l...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto