Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe Życie Dawnej Szkoły Kolejowej w Starosielcach: Planowane Centrum Pokoleniowe

wal
Budynek dawnej szkoły kolejowej przy ul. Letniej w Białymstoku może zyskać nowe życie
Budynek dawnej szkoły kolejowej przy ul. Letniej w Białymstoku może zyskać nowe życie Wojciech Wojtkielewicz/Archiwum
Dawna szkoła kolejowa w Starosielcach, która kiedyś służyła jako miejsce doskonalenia technik szturmowych przez policję, ma zostać przekształcona w centrum aktywności międzypokoleniowej. Budynek przy ulicy Letniej ma zyskać nowe życie, oferując m.in. przestrzeń dla żłobka oraz miejsce dla seniorów. Pomocne w realizacji tego projektu ma być rządowe dofinansowanie.

Historia Budynku przy ul. Letniej

"Dawna szkoła kolejowa, później zamknięty obiekt służył policji na doskonalenie taktyki szturmowej" - taki los spotkał budynek przy ul. Letniej w Starosielcach. Zanim jeszcze stał się szkołą, była to górka, z której miejscowa młodzież zjeżdżała na sankach. Jak wspomina miejscowy radny Karol Masztalerz, obiekt wielokrotnie zmieniał swoje przeznaczenie. W pewnym czasie był nawet wynajmowany do ćwiczeń taktyki szturmowej, co miało na celu odstraszać potencjalnych wandali.

Teraz, budynek ma szansę na nowe, społeczne życie. Miasto planuje przekształcenie go w centrum aktywności międzypokoleniowej, korzystając z możliwości ubiegania się o rządowe dofinansowanie.

Planowane Przeznaczenie Budynku

Ten budynek odzyskaliśmy niedawno. To będzie najlepsze miejsce, by utworzyć centrum aktywności międzypokoleniowej

- mówił podczas wtorkowej konferencji prezydent Tadeusz Truskolaski. Podkreślił on aktywność społeczną na Starosielcach i zaangażowanie radnego Masztalerza w sprawy osiedla.

Planowane centrum ma służyć nie tylko jako miejsce spotkań dla seniorów, ale również jako przestrzeń dla żłobka. W ten sposób, budynek przy ul. Letniej ma stać się miejscem wspólnej aktywności dla różnych pokoleń mieszkańców Starosielc.

Dofinansowanie z Rządu

Cieszymy się, że jest potencjalny sponsor w postaci polskiego rządu

- zwrócił się prezydent do wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Agnieszki Gajewskiej. Ministerstwo zapowiedziało możliwość dofinansowania projektu, jeśli miasto złoży odpowiedni wniosek.

Dzięki możliwości pozyskania dodatkowych funduszy, budynek dawnej szkoły kolejowej ma szansę na nowe życie jako centrum pokoleniowe. To miejsce ma stać się przestrzenią, która umożliwi mieszkańcom Starosielc aktywność na różnych płaszczyznach, niezależnie od wieku.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto