Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Drzewko za surowce wtórne. W wydarzeniu wzięły udział tłumy. Wszystkie sadzonki zostały rozdane

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Akcja Drzewko za surowce wtórne wzbudziła duże zainteresowanie.
Akcja Drzewko za surowce wtórne wzbudziła duże zainteresowanie. materiały organizatora
W sobotę 22 kwietnia na placu przy Atrium Biała odbywa się akcja pod nazwą "Drzewo za surowce wtórne". Wydarzenie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Sadzonki rozeszły się jak świeże bułeczki. Wszystkie 2000 przygotowanych sadzonek zostały rozdane.

Drzewko za surowce wtórne

Akcję "Drzewko za surowce wtórne" organizujemy wspólnie z Lasami Państwowymi, która są Ogólnopolskim Partnerem Strategicznym. Podczas zbiórki mieszkańcy mogą wymienić makulaturę, plastikowe nakrętki, a także baterie na sadzonki drzewek.

Jestem pod wrażeniem, że aż tylu mieszkańców Białegostoku i okolic zdecydowało się na udział w akcji. Piękna pogoda w sam raz na wypoczynek, a mimo tego ktoś pomyślał i wcześniej przygotował się do tej akcji. Patrząc z boku na przeniesione śmieci, to są kilogramy surowców wtórnych. Cieszymy się, że wielu mieszkańców chce pomóc w ochronie środowiska - powiedział rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Jarosław Krawczyk.

Drzewa i krzewy, gotowe do posadzenia na posesji czy działce, pochodzą z Nadleśnictwa Żednia i są wydawane przez jej pracowników. Łącznie na potrzeby akcji przygotowano ok. 2000 sadzonek. Celem akcji jest promocja ekologii i umocnienie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców woj. podlaskiego.

Takie akcje przyczyniają się do promocji recyklingu oraz prawidłowej gospodarki leśnej. Każdy powinien posadzić swoje drzewko. Wydajemy sadzonki drzew leśnych oraz krzewy. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pamiętajmy, że drzewa pochłaniają dwutlenek węgla oraz wydalają tlen. Sadząc drzewa przyczyniamy się do ochrony środowiska - powiedział Grzegorz Dworakowski zastępca nadleśniczego, Nadleśnictwo Żednia.

Odbiór śmieci do ponownego przetworzenia zapewniła firma Astwa, która przekaże pieniądze uzyskane ze sprzedaży odpadów Fundacji Naszpikowani. Na przybyłe osoby czeka masa atrakcji. Lasy Państwowe zorganizowały dodatkowe atrakcje dla dzieci. W trakcie wydarzenia trwają warsztaty recyklingowe prowadzone przez animatorów.

Odebrać można następujące sadzonki:

  • sosny,
  • świerki,
  • olchy,
  • brzozy,
  • irgi,
  • głogi,
  • rokitniki,
  • ligustry,
  • aronie.

Zasady akcji

Każdy mógł otrzymać do 10 sztuk sadzonek, wszystko zależało od ilości surowców wtórnych jaką dostarczył. Makulatura oraz plastikowe nakrętki zostały zważone, a przyniesione baterie policzone. W zamian uczestnik otrzymywał bilecik na odbiór drzewka, który realizował na stoisku tuż obok.

Wszystkie sadzonki zostały rozdane

Szanujemy zieleń. Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Mamy dużo makulatury. Przekazujemy niepotrzebne surowce w zamian za drzewka, które posadzimy w naszym ogródku - mówi nam pani Jolanta.

Każdy z uczestników akcji ma już zaplanowane co zrobi z otrzymanym drzewkiem.

Jesteśmy tutaj, aby pozbyć się zalegającego sprzętu. W zamian za to otrzymamy sadzonki, które zasadzę na swojej działce, aby zwiększyć drzewostan. Takie akcje są bardzo ważne oraz potrzebne. Powinny być organizowane częściej - zaznaczył pan Damian.

Niektóre osoby biorą udział w naszej akcji już kolejny raz.

W tej akcji uczestniczę już drugi rok. Przyniosłem dzisiaj 2,5 kg nakrętek. W zamian za surowce wziąłem sadzonki głogu, świerka, sosny oraz irgi. Czekam na kolejną edycję akcji. Za rok również przyjdę z surowcami - powiedział nam jeden z uczestników akcji.

Akcja okazała się dużym sukcesem. Wszystkie 2000 sadzonek rozeszło się do godz. 13.00

od 16 lat

Partnerem strategicznym akcji są Lasy Państwowe. Partnerami strategicznymi lokalnymi są Nadleśnictwo Żednia oraz Atrium Biała. Partnerami wydarzenia są: Enea, Astwa, Sklejka Trade, Primacol, LuxDecor, Milatrans.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Drzewko za surowce wtórne. W wydarzeniu wzięły udział tłumy. Wszystkie sadzonki zostały rozdane - Kurier Poranny

Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto