Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Białystok. W tych dzielnicach żyje się zwierzakom najlepiej. Ranking przyjaznych miejsc dla czworonogów w Białymstoku

OPRAC.: Redakcja
pixabay.com/zdj. ilustracyjne
W której dzielnicy Białegostoku są najlepsze warunki do posiadania zwierząt? Która okolica jest przyjazna zwierzętom? Gdzie jest najwięcej parków, terenów spacerowych i wybiegów dla psów? Gdzie łatwo o dobrego weterynarza? Na potrzeby Rankingu Dzielnic Otodom poprosił mieszkańców stolicy Podlasia o wskazanie, w której części miasta z psiakiem żyje się najwygodniej. KLIKNIJ W ZDJĘCIE I ZOBACZ TWOJE OSIEDLE.

Właściciele czworonogów, poszukując wymarzonej nieruchomości, muszą myśleć również o tym czy będą mieli gdzie wychodzić na spacer ze swoim pupilem. Jak znaleźć takie miejsce? Czy Polacy są zadowoleni z infrastruktury dla zwierząt w swojej okolicy? Tym razem, w ramach Rankingu Dzielnic Otodom zapytał mieszkańców o miejsca do spędzania czasu ze swoimi zwierzętami. Poprosił też o ocenę w skali od 1 do 5 poniższego stwierdzenia: w mojej okolicy są miejsca, gdzie mogę chodzić na spacery ze swoimi zwierzętami. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami.

Fantastyczne oceny za infrastrukturę dla zwierząt
Białystok to świetne miasto dla właścicieli czworonogów. Zdaniem mieszkańców aż dwanaście dzielnic zasłużyło na ocenę na poziomie co najmniej czterech punktów na pięć możliwych do zdobycia. Jednej z nich niewiele zabrakło do maksymalnej noty!
W niektórych częściach Białegostoku jednak infrastruktura dla zwierząt wymaga pewnej poprawy.

Dojlidy Górne nie mają sobie równych

W drugiej edycji Rankingu Dzielnic Białegostoku noty na poziomie 4,50 punktu zdarzają się bardzo rzadko. Tymczasem za infrastrukturę dla psów Dojlidy Górne zostały ocenione przez ankietowanych aż na 4,85 punktu! Tym sposobem dzielnica ta została niekwestionowanym liderem naszego zestawienia, wyprzedzając konkurentów o klasę.

Na podium z bardzo dobrym wynikiem znalazła się też Jaroszówka oceniona na 4,46 punktu oraz Antoniuk z notą na poziomie 4,41 punktu.

Nie jestem zaskoczony tym wynikiem. Rozległe tereny zielone, park i miejsca, w których czworonogi czują się bezpiecznie i komfortowo - to wszystko cechuje osiedla najwyżej ocenione w rankingu – komentuje Przemysław Smalkowski, Express House Nieruchomości.


Sienkiewicza zamyka zestawienie

Na drugim krańcu zestawienia uplasowało się Osiedle Sienkiewicza. Ankietowani ocenili je na zaledwie 3,08 punktu. W zgodnej opinii mieszkańców Białegostoku ta gęsto zabudowana dzielnica ma najmniej do zaoferowania właścicielom czworonogów.

Ocena dla Osiedla Sienkiewicza jest tym bardziej dotkliwa, że przedostatnie Bojary uzyskały wyraźnie wyższą notę, mianowicie 3,48 punktu.

Białystok to miasto niemal idealne dla właścicieli czworonogów. W większości dzielnic jest sporo terenów zielonych i spacerowych, zaczynają też pojawiać się wybiegi dla psów. W efekcie w rankingu dzielnic Otodom aż dwanaście dzielnic uzyskało więcej niż cztery punkty w pięciostopniowej skali ocen.

Białystok, a inne miasta rankingu

Wysokie oceny wpisują się w ogólnopolski trend. Średnia ocena w stolicy Podlasia to 3,96, znajduje się w środku stawki wśród 12 miast, dla których powstał Ranking Dzielnic Otodom 2020. Najlepiej wypadła Bydgoszcz, średnia ocena w tym mieście to 4,08. Tym razem na podium duży ścisk, bo znalazło się na nim aż 5 miast. Na drugim miejscu ex aequo Gdynia i Poznań z notą 4,07 czyli tylko o 0,01 punktu mniej niż zwycięzca. Na trzecim natomiast Gdańsk i Szczecin z notą 4,05. Najsłabiej infrastrukturę dla zwierząt ocenili mieszkańcy Łodzi przyznając 3,85 punktu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto