MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

23. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ruszyło. Koncert przy kościele św. Kazimierza [ZDJĘCIA]

DJ
Ekumeniczna inauguracja tegorocznej edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom miała miejsce 27 listopada o godzinie 12 na terenie parafii Świętego Kazimierza.

Wzięli w niej udział przedstawiciele Caritas, Eleos i Diakonii wraz z podopiecznymi. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Płomień miłosierdzia” i realizowana jest wspólnie z TVP. Wczorajszej inauguracji towarzyszył przemarsz orkiestry F. Mocarskiego wokół Kościoła oraz liczne koncerty. Na scenie wystąpili: podopieczni Eleos, Chór chłopięcy i schola z parafii św. Kazimierza, rodzina państwa Trojanowskich, Dorota Hermanowicz i podopieczni, Tadeusz Doroszko z zespołem.

Płomień Miłosierdzia od 23 lat łączy Polaków, łączy sąsiadów, mieszkańców wsi, małych i wielkich miast, we wspólnej trosce o najsłabszych – mówi ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska – ten płomień niesie w sobie przesłanie, że jesteśmy wrażliwi, troskliwi i mądrzy – kontynuuje dyrektor Caritas.

Pomysł Wigilijnej Świecy Caritas zrodził się w 1993 roku w ośrodku pomocy dzieciom niepełnosprawnym w Rusinowicach. W tym samym roku świece Caritas zapłonęły na stołach polskich domów w zaledwie kilku diecezjach. Rok później, światło Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zajaśniało już na stołach wigilijnych w całej Polsce. Tylko podczas 1 edycji akcji w 2004 roku rozprowadzono 4,5 miliona świec. Dzięki akcji Caritas od 23 lat pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z ubogich rodzin.

W 1997 roku do akcji Caritas z ideą betlejemskiego światła pokoju przyłączyli się harcerze ZHP, dzięki temu świeca Caritas docierała m.in. do Prymasa Polski, Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta RP, Sejmu i Senatu .

Od 2000 roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Kościoła Prawosławnego.

Akcję można wesprzeć kupując w parafii Wigilijną Świecę Caritas, wysyłając SMS z hasłem METANOIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub przez wpłatę na konto Caritas: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto