Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wsparcie dla Szpitala. Poznaj potrzeby placówki i pomagaj

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
"Wsparcie dla szpitala”, to strona internetowa, mająca na celu ułatwienie koordynacji pomocy i potrzeb. W ogólnopolskim projekcie biorą udział także podlaskie szpitale.

Strona "Wsparcie dla Szpitala" powstała z inicjatywy środowiska naukowców, firm informatycznych i organizacji pozarządowych w odpowiedzi na masowe zgłaszanie chęci pomocy pracownikom szpitali i ich pacjentom.

Ma ona ułatwiać koordynację pomocy organizacji, firm i osób prywatnych z zapotrzebowaniem sygnalizowanym przez szpitale.

- Grupy facebookowe są świetne, niestety szpitale nie są w stanie koordynować pomocy z tak wielu źródeł. Ten system wspomaga szpitale w informowaniu o swoich potrzebach oraz wspiera chcących pomagać w zorientowaniu się, co jest tak naprawdę potrzebne - mówią twórcy strony.

W systemie jest już zarejestrowanych 198 szpitali, w tym sześć placówek z województwa podlaskiego. Są to:

  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach
  • SP ZOZ MSW w Białymstoku
  • Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku
  • Szpital Wojewódzki w Łomży
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łapach
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce

Wsparcie dla Szpitala. Jak działa strona?

Pracownicy szpitala, po zalogowaniu się na platformie, mogą zaznaczyć swoje potrzeby z listy ponad 90 produktów i usług. Jeśli na liście brakuje potrzebnego szpitalowi produktu, wystarczy przesłać zgłoszenie o konieczności jego dodania.

Listę swojego szpitala można aktualizować na bieżąco. Istnieje także możliwość sprawdzenia, kiedy i jaka pomoc dotrze do placówki.

W systemie są trzy profile dla osób i instytucji, które chcą wspierać szpitale:

  • Darczyńca – jesteś osobą fizyczną bądź reprezentujesz małą lub średnią firmę, chcesz pomóc szpitalom ofiarując produkty lub jakąś usługę, ale nie znasz aktualnych potrzeb szpitali i nie wiesz, jak takie wsparcie przekazać;
  • Firma – duże przedsiębiorstwo, które reprezentujesz, chce wspierać szpitale, ma określone produkty i możliwości, ale nie wie, którym szpitalom mogą się one najbardziej przydać oraz z kim rozmawiać, by cały proces przebiegł sprawnie;
  • Koordynator lokalny – chcesz się bardziej zaangażować, masz naturalne zdolności organizacyjne, a nawet już organizujesz zbiórki produktów od pojedynczych darczyńców i zawozisz je szpitalom.

Co jest najbardziej potrzebne?

Tym, czego najbardziej potrzebują szpitale, są artykuły zabezpieczające, takie jak maseczki, rękawice, kombinezony czy płyny do dezynfekcji. Placówki czekają także na produkty spożywcze i posiłki dla personelu medycznego.

Zobacz też: Koronawirus.W Białymstoku i Łomży powstają pierwsze izolatoria dla chorych i oczekujących na wyniki obecności koronawirusa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto