Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przygoda z naukami ścisłymi. Rozpoczęli zajęcia na Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym [FOTO]

red.
Politechnika Białostocka
Ponad 200 małych żaków będzie uczestniczyło w zajęciach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego w roku akademickim 2017/2018. W sobotę, 16 grudnia, odebrali oni indeksy i wysłuchali pierwszego wykładu z matematyki. W tegorocznej edycji Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego zaplanowano do czerwca przyszłego roku 15 różnych zajęć.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to inicjatywa Politechniki Białostockiej wspierana przez władze samorządowe czterech miast: Białegostoku, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego i Hajnówki. Dzięki podpisanym porozumieniom i przeznaczonemu dofinansowaniu uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z tych miejscowości będą mogli przekonać się na specjalnie przygotowanych zajęciach i warsztatach, że nauka nie musi być ani nudna, ani trudna. PUB integruje cztery inicjatywy: Białostocki, Bielski, Hajnowski oraz Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy. Każdy z nich ma 50 małych słuchaczy - informuje Dorota Sawicka, rzecznik Politechniki Białostockiej

- Witam naszych nowych studentów, którzy zechcieli rozpocząć wspólną - wraz z Politechniką Białostocką - przygodę z techniką i matematyką - mówił Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis. Będziemy bardzo się starać, żebyście polubili przedmioty ścisłe. Gwarantuję, że na Politechnice Białostockiej nie będziecie się nudzić.

Z życzeniami udanego nowego roku akademickiego dla najmłodszych studentów wystąpili Burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski, Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz, zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim w Białymstoku Wiesława Ćwiklińska oraz Jolanta Stefaniuk z Zespołu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Hajnówce.

Burmistrz Bielska podkreślał, że dzieci z tego miasta już po raz drugi mają możliwość uczestniczenia w zajęciach na Politechnice. To bardzo zdolne dzieci - nasze diamenty. Mam więc prośbę do wykładowców - rozwijajcie je i uczcie tak, aby mogły w przyszłości zabłysnąć, nie tylko w Bielsku Podlaskim, ale także w regionie i na świecie - mówił Jarosław Borowski.

Wiesława Ćwiklińska gratulowała władzom Uczelni inicjatywy i realizacji przedsięwzięcia: To wspaniale, że młodzi ludzie mogą tu podejmować nowe wyzwania i zdobywać ciekawe doświadczenia.

Burmistrz Piotr Siniakowicz dziękował za to, że dzieci z Siemiatycz mają okazję przyjechać do Białegostoku na wartościowe, rozwijające zajęcia.

Jolanta Stefaniuk z Hajnówki dziękowała pracownikom uczelni i studentom, a w szczególności koordynatorce projektu Marcie Tomiczek, za profesjonalizm i doskonałe przygotowanie zajęć.

Wszyscy byli świadkami ważnej i uroczystej, jak przystało na mury uczelni, immatrykulacji studentów. Liczymy na Was! - zwrócił się do dzieci Prorektor ds. Studenckich PB prof. Jarosław Perszko. Chcielibyśmy bardzo, żebyście po latach dołączyli, jako studenci, do społeczności akademickiej Politechniki Białostockiej - mówił wręczając indeksy.

Wykład inauguracyjny pt. "Mosty, drogi, opinie… A to wszystko grafy" wygłosiły prof. PB Dorota Mozyrska i dr Ewa Girejko z Wydziału Informatyki. Przekonywały, że matematyka jest wszędzie i pokazywały jej praktyczne zastosowanie.

TU OGLĄDASZ: Politechnika Białostocka i Cerber Motorsport skonstruowali czwartego bolida CMS-04

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto