Porażka Jagielloni Białystok z z Arisem Saloniki

ro2
jagiellonia.pl
W pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Europy Jagiellonia Białystok przegrała na własnym obiekcie z Arisem Saloniki 1:2 (1:2).

Goście bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 3. minucie w polu karnym Jagiellonii faulowany przez Igora Lewczuka był Danijel Cesarec, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Antonio Calvo. Cztery minuty później dośrodkowanie Javito wykorzystał Calvo, który uderzeniem głową pokonał Sandomierskiego i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Bramkę kontaktową białostoczanie zdobyli w 24. minucie. Tomasz Frankowski zagrał na prawą stronę do Kamila Grosickiego, a ten precyzyjnie podał do środka do Rafała Grzyba, który uderzeniem po ziemi pokonał golkipera drużyny z Salonik. Pięć minut później szansę na zdobycie trzeciego gola miał Antonio Calvo Arandes, jednak jego strzał sprzed pola karnego odbił przed siebie Sandomierski, a usiłujący dobić piłkę Danijel Cesarec został uprzedzony przez Alexisa Norambuenę.
Siedemnaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy lewą flanką pomknął Kamil Grosicki, jednak jego uderzenie z ostrego kąta okazało się niecelne. Chwilę później przed kolejną szansą stanął "Grosik", który mógł podawać do lepiej ustawionego Frankowskiego, jednak zdecydował się na strzał, który był niecelny. W końcówce świetnym odbiorem popisał się Hermes, zagrał futbolówkę do wychodzącego Grosickiego, jednak strzał wychowanka Pogoni Szczecin po raz kolejny był niecelny.
Mecz rewanżowy odbędzie się 5 sierpnia o godzinie 19:45 w Salonikach. Białostoczanie myśląc o awansie do kolejnej rundy muszą to spotkanie po prostu wygrać.

Jagiellonia Białystok - AS Áris (Saloniki) 1:2 (1:2)
Bramki: Rafał Grzyb 24' - Antonio Calvo Arandes 3' (k), 7'.
Jagiellonia: 12. Grzegorz Sandomierski - 4. Igor Lewczuk (23, 11. Hermes), 5. Andrius Skerla, 15. Thiago Rangel, 17. Alexis Patricio Norambuena Ruz - 8. Tomasz Kupisz, 3. Mladen Kašćelan, 22. Rafał Grzyb, 13. Jarosław Lato (60, 23. Marcin Burkhardt) - 10. Kamil Grosicki, 21. Tomasz Frankowski (81, 20. Maciej Makuszewski).

Áris: 13. Michális Sifákis - 2. Neto, 5. Ronaldo, 24. Nikólaos Lazarídis, 16. Michel - 20. Javito, 8. Juan Carlos Toja Vega, 7. Antonio Calvo Arandes (64, 33. Deividas Česnauskis), 6. Mehdi Nafti (79, 55. Athanássios Príttas) - 9. Danijel Cesarec, 10. Koke (69, 17. Konstantínos Kaznaféris).

Żółte kartki: Cesarec, Calvo Arandes, Neto (Áris).
Sędzia: Espen Berntsen (Norwegia).

Źródło: podlaskisport.pl