MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa akcja "Podaruj uśmiech". Stomatolodzy pomagają niepełnosprawnym dzieciom

Robert Orzechowski
Zaledwie dwóch dni potrzebowali dentyści, aby przekazać setki produktów – artykułów higienicznych, środków czystości, jednorazowych naczyń, gier i przyborów papierniczych – jednym słowem wszystkiego, czego na co dzień potrzebują podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku.

Stomatolodzy włączyli się w ten sposób w wyjątkową, przedświąteczną akcję charytatywną „Podaruj uśmiech” prowadzoną na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Zbiórka darów ruszyła 13 grudnia i potrwa jeszcze do najbliższego wtorku, kiedy to do organizatora trafią również rzeczy zbierane przez lekarzy wśród swoich pacjentów. Dzień później, 22 grudnia zebrane przedmioty zostaną przekazane do placówki.

Ośrodek opiekuje się grupą blisko 150 dzieci i młodzieży z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej. Właśnie teraz, przed świętami podopiecznym ośrodka postanowili pomóc podlascy stomatolodzy i technicy dentystyczni, którzy tym samym odpowiedzieli na apel pomysłodawcy i organizatora tego przedsięwzięcia – Kazimierza Klimczuka, szefa białostockiej firmy Dentomax zaopatrującej właśnie gabinety stomatologiczne. To pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez to środowisko.

Działania odbywają się pod honorowym patronatem Podlaskiego Stowarzyszenia Stomatologów i podlaskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych.

W ramach akcji, w ostatni przedświąteczny weekend, siedziba firmy zamieniła się w pracownię plastyczną z kiermaszem i wystawą. W piątek i sobotę zorganizowano tam szczególne „Dni otwarte” poświęcone prowadzonej akcji. Odwiedzający w tym czasie firmę stomatolodzy, mogli zobaczyć zdumiewające prace wykonane samodzielnie przez podopiecznych ośrodka i większość z nich kupić na specjalnym kiermaszu, z którego dochód zasili konto ośrodka. Wśród wytworów małych artystów dominowały te – związane ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Dentyści mogli przyjść w towarzystwie swoich pociech, którymi zajmowali się pedagodzy z ośrodka.

Pomimo tego, że akcja została skierowana przede wszystkim do środowiska podlaskich lekarzy, ale w istocie ma charakter otwarty, ponieważ potrzeby są wielkie, a pomóc może każdy. Zbiórka darów jest prowadzona w siedzibie firmy, przy ul. Nowowarszawskiej 32/2 w Białymstoku oraz w niemal 30 gabinetach stomatologicznych, które zdecydowały się włączyć w to przedsięwzięcie. Adresy gabinetów można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Placówka znajdująca się przy ulicy Antoniuk Fabryczny, opiekuje się grupą 142 dzieci dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną.

Szczegółowe informacje na temat akcji, dostępne są na stronie organizatora pod adresem: www.dentomax.pl, na firmowym blogu: www.dentomax.blogspot.com oraz na portalu facebook.com (tytuł strony: „Dentomax – razem dbamy o uśmiechy”).

Patronat medialny nad akcją sprawuje portal Dentonet.

Chętnie udzielimy dodatkowych informacji:

Janusz Mroczkowski
Agencja PUBLICUM
tel. kom. 501 03 58 53

Kazimierz Klimczuk
prezes
Dentomax Sp. Komandytowa
tel. kom. 602 31 59 44

Regionalne potrawy województwa podlaskiego
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz!
Poinforuj nas o swojej imprezie
Dodaj za darmo swoją firmę do naszej bazy
Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. **

Zapisz się do newslettera

**!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uprawa warzyw w czerwcu - bez tego nie będzie dobrych zbiorów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trwa akcja "Podaruj uśmiech". Stomatolodzy pomagają niepełnosprawnym dzieciom - Białystok Nasze Miasto

Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto