Piłkarze ręczni MOKS Słoneczny Stok wygrywa w Lublinie

Robert Orzechowski
Piłkarze ręczni białostockiego MOKS Słoneczny Stok poszli w ślady tenisistów na inaugurację rozgrywek II ligi zwyciężyli w meczu wyjazdowym w Lublinie z miejscowym AZS UMCS 28 : 23 (13:15).

Bramki dla MOKS zdobywali: Borsuk - 8 Zyskowski - 5 Chyliński - 4 Dziemach - 3 Kosiński - 3 Myśliwiec - 3 Tekień - 2

Było to bardzo wyrównane spotkanie drużyn reprezentujących mniej wiecej taki sam poziom gry.Do 40 minuty trwał zażarty bój i żadnej z drużyn nie udało sie odskoczyć na więcej niż 2 bramki.Losy meczu roztrzygnęły się pomiędzy 42 a 50 minutą Z naszej strony sygnał do ataku dał Szczepan Zyskowski , który we wspaniałym stylu strzelił wówczas 4 bramki , 3 dorzucił Karol Kosiński. Gospodarze tymczasem nie byli w stanie sforsować naszej obrony.Ten fragment gry wygraliśmy 7 : 0 i w zasadzie było już po meczu ( 50 minuta - 24 : 17 dla MOKS). Ostatnie 10 minut to ambitna gra gospodarzy o jak najkorzystniejszy wynik , jednak nasi nie pozwolili im na zbyt wiele i tym samym zanotowali pierwsze zwyciestwo w nowym sezonie.

AZS UMCS Lublin - MOKS SŁONECZNY STOK Białystok - 23 : 28 (15 :13)

Źródło: moks.pl