Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe elektryczne hulajnogi w Białymstoku. Bolt obok blinkee.city [zdjęcia]

OPRAC.: Anna Topczewska
Bolt wprowadził w Białymstoku nowe elektryczne hulajnogi.

Hulajnogi elektryczne to sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście, bez korków i czekania na przystanku. Po blinkee.city ten środek transportu wprowadził właśnie Bolt.

Mieszkańcy Białegostoku, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do „wypożyczalni” jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS). Odblokowanie elektrycznej hulajnogi jest bezpłatne, korzystający z aplikacji w Białymstoku będą płacić 0,50 zł za każdą minutę jazdy.

Korzystanie z hulajnóg Bolt jest proste, ale zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej jazdy:

  • korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
  • jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach - nigdy po jezdni,
  • jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,
  • niekorzystania z hulajnogi w ekstremalnych warunkach pogodowych,
  • niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,
  • korzystania z hulajnogi samemu - hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji.

Wszystkie jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania. Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc. Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy powinni używać rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo.

- Podczas jazdy na e-hulajnogach najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego liczymy na odpowiedzialne zachowanie mieszkańców Białegostoku, zarówno podczas jazdy jak i parkowania jednośladów Bolt. Współpracujemy z władzami miasta, by ustalić najlepsze praktyki korzystania z naszych pojazdów - mówi Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt odpowiadający za rozwój wypożyczalni elektrycznych hulajnóg

Nowe hulajnogi Bolt są lekkie, ważą zaledwie 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h, przednie i tylne oświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych. Pompowane opony natomiast poprawiają przyczepność do podłoża i płynną jazdę.

Jednoślady Bolt zostały też wyposażone w dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa - tryb początkujący stworzony z myślą o użytkownikach korzystających z hulajnogi pierwszy raz, który ogranicza prędkość do 15 km/h oraz możliwość dostosowania maksymalnej prędkości jazdy do obowiązujących lokalnie przepisów.

Hulajnogi Bolt można już znaleźć w 10 polskich miastach - Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Sopocie, Warszawie, Wrocławiu, a od teraz także w Białymstoku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowe elektryczne hulajnogi w Białymstoku. Bolt obok blinkee.city [zdjęcia] - Białystok Nasze Miasto

Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto