Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lepiej dla pacjentów. Szpital miejski w Białymstoku będzie rozbudowany

red./UM
Pacjenci, którzy trafią do Samodzielnego Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku od połowy przyszłego roku, będą mieli lepsze warunki, niż obecnie. Miasto rozstrzygnęło przetarg na rozbudowę tej placówki. Inwestycja ma być gotowa pod koniec czerwca 2019 roku.

Do istniejącego budynku szpitala zostanie dobudowane nowe, czterokondygnacyjne skrzydło. Zostanie ono zlokalizowane w północnej części działki, w miejscu gdzie teraz jest parterowa przybudówka, która zostanie rozebrana.

W piwnicy nowej części szpitala będą m.in. pomieszczenia zabiegowe diagnostyki tomograficznej. Na parterze zostanie ulokowana przychodnia gastrologiczna i ogólna. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną sale dla chorych i pomieszczenia personelu. Trzecie piętro ma być przeznaczone na aptekę szpitalną, pomieszczenia biurowe i techniczne. Powierzchnia każdej kondygnacji będzie liczyła powyżej 300 m2. Jeśli pozwoli na to pogoda, prace rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego - informuje białostocki magistrat.

TU ZOBACZ: Postanowienia noworoczne, czyli jak się zmotywować do działania?

Rozbudową szpitala przy ul. H. Sienkiewicza zajmie się firma Anatex z Białegostoku. Firma złożyła najkorzystniejszą ofertę z ceną ok. 9 mln 225 tys. zł brutto. Pozostałe trzy oferty zostały w postępowaniu przetargowym odrzucone, bo nie spełniały warunków zamówienia.

– Ta inwestycja pozwoli poprawić komfort pacjentów, a także personelu szpitala – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Cieszymy się, że udało się wreszcie wyłonić wykonawcę, bo zależy nam na rozwoju tej placówki.

Przetarg, ogłoszony w październiku 2017 r., był trzecią próbą znalezienia przedsiębiorstwa, które rozbuduje szpital. W poprzednich postępowaniach proponowane ceny przewyższały budżet zarezerwowany na ten cel. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec czerwca 2019 roku.

Samodzielny Szpital Miejski im. PCK powstał w 1960 roku w budynku, który został wybudowany ok. 1919 r. Mieściło się tam Gimnazjum Hebrajskie. Obecnie budynek jest włączony do gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków. W szpitalu są dwa oddziały – chorób wewnętrznych o profilu kardiologicznym oraz chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Działają tam także poradnie specjalistyczne i gabinet lekarza POZ. Szpital prowadzi też Szkołę Rodzenia, która mieści się przy ul. gen. J. Bema 89D.

TU OGLĄDASZ: Problemy szpitala dziecięcego w Białymstoku. 90 procent lekarzy nie zgadza się na wydłużony czas pracy

x-news/TVN

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto