Białe Niedźwiedzie na Mistrzostwach Polski Muaythai

Robert Orzechowski
W dniach 4-5 czerwca 2011 roku ekipa Polskiego Stowarzyszenia Shindokai Karate i Białostockiego Klubu Muaythai wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Muaythai – Kampania przeciwko narkotykom w Krakowie. Zgłosiło się 117 zawodników z 30 klubów z Polski i z zagranicy.

Łukasz Milenkiewicz w wadze senior 71 kg walczył po raz pierwszy na tak dużej rangi turnieju lecz dostał reprezentanta Polski z roku 2010 z Mistrzostw Świata z Bangkoku i niestety uległ przez RSC w II rundzie. Adam Sadowski w wadze 71 kg senior stoczył w pierwszym dniu Mistrzostw 2 walki, w których wyraźnie pokonał zawodników z Radomska i Wrocławia. W półfinale jednak uległ zawodnikowi z Krakowa i ostatecznie zdobył brązowy medal.

Cezary Zugaj w wadze senior 63,5 kg ( od 2 miesięcy walczy jako senior ) swoim występem na tych Mistrzostwach udowodnił, że przejście do seniorów dobrze na niego wpłynęło. W ćwierćfinale po minucie walki znokautował prawym sierpowym bardzo mocnego zawodnika z Żar. W półfinale czekał na niego zawodnik Gospodarzy ( Raczadam Kraków ), który w swojej wcześniejszej walce nie dał szans zawodnikowi z Rybnika ( zdobywcy Pucharu Europy z marca 2011 roku ). Nasz zawodnik przez trzy rundy zdeklasował rywala i wszedł do finału.

W finale Cezary Zugaj spotkał się z bardzo silnym przeciwnikiem z Bydgoszczy ( vice mistrzem Polski z roku 2010 w wadze 67 kg senior ). Po trzech emocjonujących rundach, prowadzonych w bardzo szybkim tempie, gdzie wyraźnie było widać, że walkę kontroluje, i prowadzi Białostoczanin, sędziowie przyznali minimalne zwycięstwo na punkty dla zawodnika z Bydgoszczy. Wszyscy, którzy oglądali tą walkę zgodnie twierdzili, że ten werdykt bardzo był krzywdzący dla Naszego zawodnika. Cezary Zugaj został vice mistrzem polski w wadze 63,5 kg senior.

Białe Niedźwiedzie reprezentował na tych mistrzostwach jeszcze jeden zawodnik na co dzięń trenujący w Łomżyńskim Klubie Karate pod okiem sensei Dariusza Syrnickiego Abdul Dudaev ( Czeczenia ). W wadze 67 kg junior w ćwierćfinale po trzech wyrównanych rundach uległ na punkty zawodnikowi z Niepołomic k/Krakowa.