Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Kaliszu
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Kaliszu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- KINASTOWSKI Krystian Wojciech - KWW KRYSTIANA KINASTOWSKIEGO - KOALICJA KALISKA: 56,19% (20 370 głosów)
- ŁUSZCZYKIEWICZ Piotr Stanisław - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 26,94% (9 764 głosów)
- LASIECKI Sławomir Grzegorz - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 8,29% (3 004 głosów)
- DARWICH Eskan - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 5,72% (2 074 głosów)
- MARUCHA Mikołaj Andrzej - KWW AKTYWNI 2024: 2,86% (1 037 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STRZELEC Marcin: pozycja 1 : 2,74% (1 797 głosów)
- WOLSKI Łukasz Maria: pozycja 2 : 2,74% (1 797 głosów)
- KUŚMIEREK Paweł Adam: pozycja 3 : 2,74% (1 797 głosów)
- BRYŁKA Jolenta Maria: pozycja 4 : 2,74% (1 797 głosów)
- FLORCZYK Zenon: pozycja 5 : 2,74% (1 797 głosów)
- SKARŻYŃSKA Katarzyna Joanna: pozycja 6 : 2,74% (1 797 głosów)
- OLEJNIK Aleksandra: pozycja 7 : 2,74% (1 797 głosów)
- SIUDA Agnieszka Helena: pozycja 8 : 2,74% (1 797 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DARWICH Eskan: pozycja 1 : 1,42% (933 głosów)
- BERNAS-KUJAWIŃSKA Magdalena: pozycja 2 : 1,42% (933 głosów)
- SZAFARZ Michał Mateusz: pozycja 3 : 1,42% (933 głosów)
- WALCZAK-ANDRZEJCZUK Katarzyna Anna: pozycja 4 : 1,42% (933 głosów)
- BRZOZOWSKI Marcin Daniel: pozycja 5 : 1,42% (933 głosów)
- DUDZIUK Iwona: pozycja 6 : 1,42% (933 głosów)
- SOBCZAK Michał Maciej: pozycja 7 : 1,42% (933 głosów)
- MAJEROWICZ Błażej Jan: pozycja 8 : 1,42% (933 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KOPICA Miłosz: pozycja 1 : 0,77% (506 głosów)
- SWINARSKA-MIŁEK Dorota Maria: pozycja 2 : 0,77% (506 głosów)
- WASIAK Bartosz Zenon: pozycja 3 : 0,77% (506 głosów)
- MOLSKI Bartosz: pozycja 4 : 0,77% (506 głosów)
- KOSIŃSKA Anna Weronika: pozycja 5 : 0,77% (506 głosów)
- MAJCHRZAK Krzysztof Narcyz: pozycja 6 : 0,77% (506 głosów)
- KURPIK Anna Maria: pozycja 7 : 0,77% (506 głosów)
- NOWAK Przemysław Jan: pozycja 8 : 0,77% (506 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŁUSZCZYKIEWICZ Piotr Stanisław: pozycja 1 : 3,37% (2 208 głosów)
- SOWIŃSKA Hanna Maria: pozycja 2 : 3,37% (2 208 głosów)
- MATCZAK Sławomir: pozycja 3 : 3,37% (2 208 głosów)
- WIELICKI Łukasz Andrzej: pozycja 4 : 3,37% (2 208 głosów)
- MYSZKO Łukasz Witold: pozycja 5 : 3,37% (2 208 głosów)
- WDOWCZYK Agnieszka Barbara: pozycja 6 : 3,37% (2 208 głosów)
- MESZCZYŃSKA Małgorzata Agata: pozycja 7 : 3,37% (2 208 głosów)
- JÓZEFIAK Kamila: pozycja 8 : 3,37% (2 208 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI 2024:
- HOŁUB Jacek Tomasz: pozycja 1 : 0,41% (270 głosów)
- ŻMUDA Tomasz Cezary: pozycja 2 : 0,41% (270 głosów)
- MARUCHA Mikołaj Andrzej: pozycja 3 : 0,41% (270 głosów)
- WOŹNIAK Bartłomiej Michał: pozycja 4 : 0,41% (270 głosów)
- BALCERZAK Paulina Dorota: pozycja 5 : 0,41% (270 głosów)
- HOŁUB Katarzyna Barbara: pozycja 6 : 0,41% (270 głosów)
- DUTKIEWICZ Nikola Katarzyna: pozycja 7 : 0,41% (270 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRYSTIANA KINASTOWSKIEGO - KOALICJA KALISKA:
- BRAJER Michał: pozycja 1 : 3,83% (2 506 głosów)
- FRANKOWSKA Lidia Maria: pozycja 2 : 3,83% (2 506 głosów)
- GABRYSIAK Mirosław Józef: pozycja 3 : 3,83% (2 506 głosów)
- KINASTOWSKI Henryk Wojciech: pozycja 4 : 3,83% (2 506 głosów)
- KRASZKIEWICZ Małgorzata Elżbieta: pozycja 5 : 3,83% (2 506 głosów)
- SZCZEŚNIAK Marcin: pozycja 6 : 3,83% (2 506 głosów)
- WALCZYKIEWICZ Marta Anna: pozycja 7 : 3,83% (2 506 głosów)
- WOJTAS Marek: pozycja 8 : 3,83% (2 506 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- LASIECKI Sławomir Grzegorz: pozycja 1 : 3,54% (2 018 głosów)
- KOTKOWSKI Michał Leszek: pozycja 2 : 3,54% (2 018 głosów)
- DĘBSKA Elżbieta Barbara: pozycja 3 : 3,54% (2 018 głosów)
- MIKOŁAJCZAK Dagmara Maria: pozycja 4 : 3,54% (2 018 głosów)
- SZYMCZAK Marian Marek: pozycja 5 : 3,54% (2 018 głosów)
- PIOTROWSKA Bożena Maria: pozycja 6 : 3,54% (2 018 głosów)
- GAJOCH Paweł Jakub: pozycja 7 : 3,54% (2 018 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GROCHOWSKI Tomasz Andrzej: pozycja 1 : 1,81% (1 030 głosów)
- BIELAK Bogumiła Ewa: pozycja 2 : 1,81% (1 030 głosów)
- WŁODARCZYK Kacper Czesław: pozycja 3 : 1,81% (1 030 głosów)
- KUCHARSKA Dagmara Małgorzata: pozycja 4 : 1,81% (1 030 głosów)
- ANCZYKOWSKI Andrzej Janusz: pozycja 5 : 1,81% (1 030 głosów)
- NIEWIADOMSKI Tomasz Michał: pozycja 6 : 1,81% (1 030 głosów)
- KONCZYŃSKA Żaneta Krystyna: pozycja 7 : 1,81% (1 030 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- CIEŚLAK Piotr Tomasz: pozycja 1 : 1,24% (708 głosów)
- LISEWSKA Anna Ewa: pozycja 2 : 1,24% (708 głosów)
- JANIAK Kamil Maciej: pozycja 3 : 1,24% (708 głosów)
- GOLANOWSKA Agnieszka Pelagia: pozycja 4 : 1,24% (708 głosów)
- WOLNIAK Kamila Maria: pozycja 5 : 1,24% (708 głosów)
- BARNA Anna Maria: pozycja 6 : 1,24% (708 głosów)
- SZCZEREK Artur Lucjan: pozycja 7 : 1,24% (708 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CHRZANOWSKI Sławomir Mariusz: pozycja 1 : 3,76% (2 142 głosów)
- KACZOROWSKA Anita Anna: pozycja 2 : 3,76% (2 142 głosów)
- WYSOGLĄD Tomasz Janusz: pozycja 3 : 3,76% (2 142 głosów)
- KOZANECKA Anna Martyna: pozycja 4 : 3,76% (2 142 głosów)
- SKOWROŃSKI Mirosław Michał: pozycja 5 : 3,76% (2 142 głosów)
- KMIEĆ Joanna Maria: pozycja 6 : 3,76% (2 142 głosów)
- MYKYTYN Ewelina Karolina: pozycja 7 : 3,76% (2 142 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI 2024:
- CHLEBOWSKI Mariusz Jerzy: pozycja 1 : 0,49% (277 głosów)
- WRÓBEL Wojciech Paweł: pozycja 2 : 0,49% (277 głosów)
- TARGASIŃSKA Magdalena Agnieszka: pozycja 3 : 0,49% (277 głosów)
- MŁYŃCZYK Adam Tomasz: pozycja 4 : 0,49% (277 głosów)
- MARUCHA Monika Małgorzata: pozycja 5 : 0,49% (277 głosów)
- MŁYŃCZYK Agata Maria: pozycja 6 : 0,49% (277 głosów)
- ŻMUDA Milena Katarzyna: pozycja 7 : 0,49% (277 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRYSTIANA KINASTOWSKIEGO - KOALICJA KALISKA:
- BEZEN Tomasz Ryszard: pozycja 1 : 3,45% (1 967 głosów)
- GABRYSIAK Monika Agnieszka: pozycja 2 : 3,45% (1 967 głosów)
- KOŁATA Jacek Jerzy: pozycja 3 : 3,45% (1 967 głosów)
- PISULA Jakub Krzysztof: pozycja 4 : 3,45% (1 967 głosów)
- PODSADNY Mateusz Jerzy: pozycja 5 : 3,45% (1 967 głosów)
- SKRZYPCZYŃSKA Karolina Maria: pozycja 6 : 3,45% (1 967 głosów)
- WITCZAK Ewa Aleksandra: pozycja 7 : 3,45% (1 967 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KIJEWSKI Artur Piotr: pozycja 1 : 2,86% (2 126 głosów)
- MOSIŃSKA-BUSZ Małgorzata: pozycja 2 : 2,86% (2 126 głosów)
- ZIĄBKA Leszek Jerzy: pozycja 3 : 2,86% (2 126 głosów)
- KRANC Magdalena Julia: pozycja 4 : 2,86% (2 126 głosów)
- JOACHIMIAK Karol: pozycja 5 : 2,86% (2 126 głosów)
- KONOPCZYŃSKI Jacek Andrzej: pozycja 6 : 2,86% (2 126 głosów)
- WALCZAK Grzegorz: pozycja 7 : 2,86% (2 126 głosów)
- SMOLIGA Marta Krystyna: pozycja 8 : 2,86% (2 126 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- NOWAKOWSKA-KOWAL Ewelina Maria: pozycja 1 : 1,22% (905 głosów)
- MROZIŃSKI Piotr Wacław: pozycja 2 : 1,22% (905 głosów)
- BANASIAK Agnieszka Zofia: pozycja 3 : 1,22% (905 głosów)
- NIŻNIOWSKI Mateusz: pozycja 4 : 1,22% (905 głosów)
- RÓŻALSKA Justyna Honorata: pozycja 5 : 1,22% (905 głosów)
- JANOWSKI Łukasz Piotr: pozycja 6 : 1,22% (905 głosów)
- LISIAK Marta Ewa: pozycja 7 : 1,22% (905 głosów)
- JABŁOŃSKA Aleksandra Stefania: pozycja 8 : 1,22% (905 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- SZYMCZAK Anna: pozycja 1 : 0,93% (693 głosów)
- PATERSKI Rafał Józef: pozycja 2 : 0,93% (693 głosów)
- BŁASZCZYK Lech Jan: pozycja 3 : 0,93% (693 głosów)
- BIENIASIEWICZ Katarzyna Oktawia: pozycja 4 : 0,93% (693 głosów)
- NAWROT Joanna: pozycja 5 : 0,93% (693 głosów)
- CZECH Piotr: pozycja 6 : 0,93% (693 głosów)
- DYMKOWSKA Barbara Regina: pozycja 7 : 0,93% (693 głosów)
- ZARĘBSKI Włodzimierz Mieczysław: pozycja 8 : 0,93% (693 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOŁACIŃSKI Radosław Krzysztof: pozycja 1 : 3,28% (2 434 głosów)
- SEKURA-NOWICKA Magdalena Klaudia: pozycja 2 : 3,28% (2 434 głosów)
- WASIAK Tomasz Piotr: pozycja 3 : 3,28% (2 434 głosów)
- TOMANKIEWICZ Małgorzata Anna: pozycja 4 : 3,28% (2 434 głosów)
- IWANOW Natalia Dobrochna: pozycja 5 : 3,28% (2 434 głosów)
- JAŚKIEWICZ-PIOTROWSKA Izabela Joanna: pozycja 6 : 3,28% (2 434 głosów)
- SZUKALSKI Jerzy Marian: pozycja 7 : 3,28% (2 434 głosów)
- STĘPNIEWSKI Grzegorz Marcin: pozycja 8 : 3,28% (2 434 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI 2024:
- GORZKIEWICZ Krzysztof: pozycja 1 : 0,46% (344 głosów)
- SIWIAK Kacper Jan: pozycja 2 : 0,46% (344 głosów)
- ŻÓŁTEK Katarzyna Jolanta: pozycja 3 : 0,46% (344 głosów)
- PRZYBYŁ Maciej Stanisław: pozycja 4 : 0,46% (344 głosów)
- JANKIEWICZ Kacper Zbigniew: pozycja 5 : 0,46% (344 głosów)
- RATAJ Monika Róża: pozycja 6 : 0,46% (344 głosów)
- WRÓBEL Angelika Bogumiła: pozycja 7 : 0,46% (344 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRYSTIANA KINASTOWSKIEGO - KOALICJA KALISKA:
- DUDEK Daniel Piotr: pozycja 1 : 3,8% (2 822 głosów)
- FIGIEL Paweł Adam: pozycja 2 : 3,8% (2 822 głosów)
- KONOPKA Jacek: pozycja 3 : 3,8% (2 822 głosów)
- KULAWINEK Grzegorz Daniel: pozycja 4 : 3,8% (2 822 głosów)
- MAJEWSKA Kamila Manuela: pozycja 5 : 3,8% (2 822 głosów)
- PRZYBYŁ Marek Rafał: pozycja 6 : 3,8% (2 822 głosów)
- SADOWSKA Karolina Wioleta: pozycja 7 : 3,8% (2 822 głosów)
- WOŹNIAK Izabella Krystyna: pozycja 8 : 3,8% (2 822 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PLICHTA Andrzej: pozycja 1 : 2,57% (2 081 głosów)
- SKARŻYŃSKI Tadeusz Edmund: pozycja 2 : 2,57% (2 081 głosów)
- KONIECZNA Agnieszka: pozycja 3 : 2,57% (2 081 głosów)
- SOŚNICKI Jacek Wojciech: pozycja 4 : 2,57% (2 081 głosów)
- SZABLEWSKI Michał Włodzimierz: pozycja 5 : 2,57% (2 081 głosów)
- KUPAJ Dorota Urszula: pozycja 6 : 2,57% (2 081 głosów)
- WAŃKA Agnieszka Katarzyna: pozycja 7 : 2,57% (2 081 głosów)
- SZYMCZAK Marcin: pozycja 8 : 2,57% (2 081 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WALCZAK Magdalena Izabela: pozycja 1 : 1,11% (901 głosów)
- WDOWCZYK Szymon Piotr: pozycja 2 : 1,11% (901 głosów)
- OLEK Karolina Iwona: pozycja 3 : 1,11% (901 głosów)
- PADUCH Radosław Krzysztof: pozycja 4 : 1,11% (901 głosów)
- ANTCZAK Katarzyna: pozycja 5 : 1,11% (901 głosów)
- PYŁYPIW Arkadiusz Aleksander: pozycja 6 : 1,11% (901 głosów)
- STODULSKI Jakub Lech: pozycja 7 : 1,11% (901 głosów)
- OLIWIECKI Tomasz Jan: pozycja 8 : 1,11% (901 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WŁODAREK Zbigniew Florian: pozycja 1 : 1,15% (934 głosów)
- LINKOWSKA Monika Zofia: pozycja 2 : 1,15% (934 głosów)
- STEFANIAK Michał Piotr: pozycja 3 : 1,15% (934 głosów)
- PAWLIK Kamila Agnieszka: pozycja 4 : 1,15% (934 głosów)
- CIESIELSKI Jan Jakub: pozycja 5 : 1,15% (934 głosów)
- WITCZAK Violetta Małgorzata: pozycja 6 : 1,15% (934 głosów)
- TALBIERZ Bartosz Michał: pozycja 7 : 1,15% (934 głosów)
- GRUDNICKI Tomasz: pozycja 8 : 1,15% (934 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRODZIŃSKI Dariusz: pozycja 1 : 3,79% (3 064 głosów)
- MAŁECKI Marcin Łukasz: pozycja 2 : 3,79% (3 064 głosów)
- URBAN Violetta Maria: pozycja 3 : 3,79% (3 064 głosów)
- CAŁKA Maciej: pozycja 4 : 3,79% (3 064 głosów)
- ZIENTEK Barbara Maria: pozycja 5 : 3,79% (3 064 głosów)
- WITCZAK Mariusz Janusz: pozycja 6 : 3,79% (3 064 głosów)
- RADKIEWICZ Malwina: pozycja 7 : 3,79% (3 064 głosów)
- DEMBNY Artur Piotr: pozycja 8 : 3,79% (3 064 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI 2024:
- BRUŚ-BADLAK Agnieszka Justyna: pozycja 1 : 0,29% (231 głosów)
- TARGASIŃSKI Łukasz Krzysztof: pozycja 2 : 0,29% (231 głosów)
- JÓZEFACKI Marcin Bogumił: pozycja 3 : 0,29% (231 głosów)
- PRZYBYŁ Marzena Maria: pozycja 4 : 0,29% (231 głosów)
- WIELICHNOWSKA Agata Joanna: pozycja 5 : 0,29% (231 głosów)
- BADLAK Tomasz: pozycja 6 : 0,29% (231 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRYSTIANA KINASTOWSKIEGO - KOALICJA KALISKA:
- ANTCZAK Maciej Marek: pozycja 1 : 3,66% (2 958 głosów)
- BORATYŃSKI Piotr Paweł: pozycja 2 : 3,66% (2 958 głosów)
- DURLEJ Marian: pozycja 3 : 3,66% (2 958 głosów)
- HYLA Anna Maria: pozycja 4 : 3,66% (2 958 głosów)
- KINASTOWSKI Krystian Wojciech: pozycja 5 : 3,66% (2 958 głosów)
- LESIEŃ Agnieszka Anna: pozycja 6 : 3,66% (2 958 głosów)
- MATCZAK Dawid Lech: pozycja 7 : 3,66% (2 958 głosów)
- WOŹNIAK Patrycja Ilona: pozycja 8 : 3,66% (2 958 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?