Zawiodły nerwy

ag
Rywal Podlasian to jedna z lepszych ekip rozgrywek. Gospodarze tylko na początku spotkania grali lekko stremowani, co pozwoliło rywalom osiągnąć czterobramkową przewagę – 6:2.

Rywal Podlasian to jedna z lepszych ekip rozgrywek. Gospodarze tylko na początku spotkania grali lekko stremowani, co pozwoliło rywalom osiągnąć czterobramkową przewagę – 6:2. Doskonale w tym fragmencie spisywał się golkiper ChKS – Remigiusz Florczak, który nie tylko dobrze interweniował, ale również umiejętnie rozpoczynał kontry swojego zespołu.

Wyłączyli Marszałka

Białostoczanie z biegiem czasu poprawili grę w obronie, wyprowadzili kilka szybkich akcji i w 27 minucie zdołali doprowadzić do remisu 13:13. Niestety, kilka strat w ostatnich fragmentach pierwszej części meczu i niewykorzystanych sytuacji sam na sam, pozwoliło gościom zejść na przerwę wygrywając 15:14.
Początek drugiej połowy należał do Podlasian. Najpierw indywidualne krycie Michała Marszałka, a później obrona strefowa znacznie ograniczyła poczynania łodzian. Białostoczanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie (17:15) i wiele wskazywało na to, że są na najlepszej drodze do wywalczenia długo oczekiwanego zwycięstwa. Niestety, najpierw pięciominutową karę przyznano Przemysławowi Borsukowi, a później na dwie minuty boisko opuścić musiał Jarosław Ołdakowski. Grając bez dwóch zawodników AZS szybko stracił zaliczkę i w 47 minucie przegrywał 22:24.

Czerwona kartka

Nerwowa atmosfera spowodowała kolejne straty piłek i przegranie pojedynków sam na sam z Florczakiem. Napięcia nie wytrzymał Ołdakowski, który za dyskusję z sędzią ujrzał czerwoną kartkę. Natłok nieszczęść nie podłamał jednak Podlasian. W nerwowej końcówce gospodarzom udało się doprowadzić do remisu 28:28 i utrzymać ten wynik do końca spotkania.
– Pozostał niedosyt. Takie rezultaty naprawdę bolą. Mieliśmy kilka doskonałych sytuacji, które powinny zakończyć się zdobyciem bramki. Niestety, w decydujących momentach zawiodły nas nerwy – ocenia Modest Dziekoński, zawodnik AZS.

WYNIKI 16 KOLEJKI
AZS Białystok – ChKS Łódź 28:28 (14:15).
Sędziowali: Piotr Mroziewski (Ełk) i Rafał Salwowski (Warszawa). Widzów: 100.
AZS: Kiedysz (M. Dziekoński, Narel) – Borsuk – 7, Ołdakowski – 7, E. Dziekoński – 4, Zinówko – 4, Ginter – 4, Dytman – 2, Kalinowski – 0, Bagiński – 0.
Łódź: Florczak (Grabowski) – Urbański – 6, Marszałek – 6, Lisiński – 5, Włodarek – 5, Kiełbasiński – 3, Witczak – 2, Siegliński – 1, Dybcio – 0, Rybowski – 0.

Wisła II Puławy – Jurand Ciechanów 30:34, Warszawianka Warszawa – Kasztelan Sierpc 37:27, Włókniarz Konstantynów – Wisła II Płock 35:29, Pabiks Pabianice – Trójka Ostrołęka – przełożony.