Wymarzony początek roku

sk
Była to dopiero druga wygrana Podlasian na boisku rywala w tym sezonie. Hajnowianie zapowiadali, że w rundzie rewanżowej z wyjazdów będą przywozić punkty. Lepiej rozpocząć drugiej fazy nie mogli.

Była to dopiero druga wygrana Podlasian na boisku rywala w tym sezonie. Hajnowianie zapowiadali, że w rundzie rewanżowej z wyjazdów będą przywozić punkty. Lepiej rozpocząć drugiej fazy nie mogli. – Jechaliśmy do Bełchatowa po punkty. Wychodziliśmy na parkiet z nastawieniem, że chcemy ten mecz wygrać. Udało się – opowiada szkoleniowiec Pronaru.
Na inaugurację Podlasianie musieli uznać wyższość przeciwnika, przegrywając w słabym stylu 0:3. – Skra to jeden z lepszych zespołów w lidze. Przed spotkaniem z nami zajmowała piąte miejsce w tabeli. Jako jedyna pokonała Jadar Radom – ocenia szkoleniowiec hajnowian.

Skuteczny blok

Podopieczni trenera Wesołowskiego przegrali pierwszego seta. – Chcieliśmy wygrać aż za bardzo i to nas trochę usztywniło. Nie popełnialiśmy za dużo błędów, ale nie wychodziło nam. Widać było, że jesteśmy spięci. Braliśmy przerwy, lecz nie przynosiły one oczekiwanego efektu. Gospodarze odskoczyli i nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa – relacjonuje opiekun Pronaru.
Od drugiej partii hajnowianie pokazali, na co ich stać. – Szkoda tego pierwszego seta, ale przed kolejnym powiedzieliśmy sobie po co tu przyjechaliśmy. Stwierdziliśmy, że musimy grać na większym luzie, lecz nie stracić koncentracji. Narzuciliśmy przeciwnikom swoje warunki. Zaczęliśmy zagrywać na Grzegorza Klimka, żeby go wyłączyć z ataku. Zatrzymaliśmy też Bartłomieja Neroja. Przejęliśmy inicjatywę i wygrywaliśmy 12:8, 16:11, 23:16 – mówi trener Wesołowski. – Od drugiego seta bardzo dobrze funkcjonował nasz blok. Zdobyliśmy w ten sposób ponad 20 punktów. Swój dzień miał Krzysztof Hajbowicz, który świetnie radził sobie w tym elemencie. Poza tym rywale nie mogli zatrzymać jego ataków. Cały zespół zagrał bardzo dobrze, ale na wyróżnienie zasłużył też Jacek Malczewski, poza jedną akcją mądrze rozdzielał piłki – dodaje szkoleniowiec Pronaru.

Kontrolowali sytuację

Trzeci set był bez historii. – Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 2:0, później było 4:4 i od tego momentu uzyskiwaliśmy przewagę. Wygrywaliśmy 9:5, 13:8, 18:8 i 25:9. Skra nie mogła się przebić przez nasz blok. Ich rozegranie było bardzo czytelne, nie znaleźli sposobu, żeby nas zatrzymać – twierdzi trener Wesołowski.
Ostatnia odsłona była bardziej wyrównana. – Po zwycięstwie do 9, ciężko się gra dalej. Mobilizowaliśmy się, ale gospodarze prowadzili 11:9. Wzięliśmy czas, uspokoiliśmy grę, odzyskaliśmy prowadzenie i kontrolowaliśmy przebieg meczu. Zwycięstwo dedykujemy naszym kibicom i zawodnikom, którzy mieli święta – kończy szkoleniowiec hajnowian.

WYNIKI 16 KOLEJKI
Skra II Bełchatów – Pronar OSiR Hajnówka 1:3 (25:22, 21:25, 9:25, 22:25).
Sędziowali: Marek Lagierski (Katowice) i Bogumił Sikora (Bielsko-Biała). Widzów: 50.
Skra II: B. Neroj, Klimek, Kolanek, Witczak, Zajder, Bartodziejski, Błoński (libero) oraz Dłubała, Woźniak, Skolimowski.
Pronar: Babińczuk, Malczewski, Wołosz, Gołębski, Hajbowicz, Aleksandrowicz, Łyczko (libero) oraz Skrzypkowski, Świrydowicz.

Górnik Radlin – SMS I PZPS Spała 1:3, Chemik Bydgoszcz – Energetyk Jaworzno 2:3, Jadar Radom – Zawkrze Mława 3:0, Orzeł Międzyrzecz – Bzura Ozorków 3:1, BBTS Siatkarz-Original Bielsko-Biała – Olimpia Sulęcin 3:2, GTPS Gorzów Wielkopolski – Avia Świdnik 3:0.
Pauzowała: PWSZ AZS Nysa.