Nasza Loteria

Tygodniowy przegląd prasy (Białystok, 15.03-21.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Białegostoku

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.03 do 21.03.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.03 do 21.03.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Białegostoku, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.03 a 21.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Mamy już pięć przypadków koronawirusa w regionie”?

Przegląd tygodnia Białystok od 15.03 do 21.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Mamy już pięć przypadków koronawirusa w regionie

Mamy już 5 przypadków choroby potwierdzonej testami w województwie Podlaskim. W całym kraju zakażone są już 536 osoby, kilka w stanie ciężkim. Pięciu pacjentów zmarło. W Polsce trwa stan epidemii. Rząd zamknął granice, międzynarodowy transport lotniczy został wstrzymany. Zostały zamknięte restauracje, puby, bary, większość sklepów w galeriach handlowych, szkoły i uczelnie. Szkoły będą zamknięte co najmniej do Wielkanocy. Prezydent Białegostoku odwołał wszystkie imprezy kulturalne. Zamknął też m.in. baseny, a komunikacja jeździ jak w soboty. Śledź nasz raport dotyczący koronawirusa w Białymstoku, woj. podlaskim a także w Polsce i na świecie. Aktualizujemy go na bieżąco.

📢 Ibuprofen może pogarszać stan chorego na COVID-19? Europejska Agencja ds. Leków zaprzecza [22.03.2020]

Ibuprofen może wpływać niekorzystnie na stan chorego na COVID-19? Zgodnie z obserwacjami francuskich lekarzy ibuprofen może szkodzić przy zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Szef francuskiego resortu zdrowia, neurolog Olivier Véran, ostrzegł na Twitterze: - Jeśli masz gorączkę, weź paracetamol. Europejska Agencja Leków uspokaja: - Nie ma dowodów na to, że ibuprofen pogarsza stan chorych.

📢 Płyn do dezynfekcji. WHO podaje przepis, jak zrobić go w domu [recepta WHO - 22.03.2020]

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Jak podaje WHO, teraz to w Europie jest epicentrum, jeśli chodzi o zachorowania na koronawirusa. Możemy się jednak chronić przed zakażeniem - przede wszystkim należy często i dokładnie myć ręce wodą z mydłem. Dodatkowo można używać płynów i żeli odkażających, przydatnych zwłaszcza gdy jesteśmy poza domem. Jak zrobić taki płyn dezynfekujący samodzielnie? Zobaczcie, jaką recepturę podaje WHO, Światowa Organizacja Zdrowia.

Tygodniowa prasówka 15.03-21.03.2020 Białystok: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Białymstoku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Znani muzycy z województwa podlaskiego. Wiedzieliście, że stąd pochodzą?

Wielu z nich zna cała Polska. Ich przeboje grane są w radiach lub na imprezach. Jednak czy wszyscy wiedzą, skąd pochodzą? Wejdź w galerię i zobacz, którzy znani muzycy są z naszego regionu.

📢 Netflix obniży jakość streamingu filmów. Wszystko przez koronawirusa w Europie. Kiedy Netflix wróci do normy?

Netflix odpowiedział na apele europejskich polityków proszących platformę o obniżenie jakości filmów. Sieć w Europie jest ogromnie przeciążona w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Mnóstwo Europejczyków spędza czas w domu i korzysta z internetu. Wielu z nas pracuje zdalnie. Właśnie dlatego tak ważne jest dbanie o jakość sieci. Netflix zdecydował się pójść na rękę europejskim politykom.

📢 Koronawirus. Lekcje WF na Facebooku. Białostocki nauczyciel zaprasza uczniów na ćwiczenia bez wychodzenia z domu

Zgodnie z rozporządzeniem rządu, przynajmniej do 25 marca, zamknięte są wszystkie szkoły. Wiele lekcji odbywa się teraz online. Jednak nie są to lekcje wychowania fizycznego. Bo jak przeprowadzić je bez wychodzenia z domu? Okazuje się, że się da. Udowodnił to Gracjan Konstantynowicz, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Białymstoku.

📢 Koronawirus. I Help You. Aplikacja łączy wolontariuszy z potrzebującymi

Z powodu epidemii koronawirusa, wielu z nas nie może pozwolić sobie na rutynowe codzienne czynności, takie jak zrobienie zakupów czy wyście z psem. Tu z pomocą idą inni. Jednym z miejsc, gdzie można szukać wsparcia, jest aplikacja I HELP YOU.

📢 Białystok. Tak wygląda pierwszy dzień wiosny. Pusto w mieście. Koronawirus 20.03.2020 [zdjęcia]

Pierwszy dzień wiosny 20.03.2020. Wiosna przynosi radość, nadzieję. Każdego roku tłumy białostoczan tego dnia spacerują w parkach, korzystają z promieni słonecznych, spotykają się na skwerach, ławeczkach. W tym roku nie świętujemy zbiorowo pierwszego dnia wiosny. Pusto w parkach, w miejscach rekreacji, a nawet na słynnych murkach. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

📢 Czas pozjadać zapasy żywności. Jak to robić z głową?

Niektórzy z nas posiadają w domu zapasy żywności, które wkrótce trzeba będzie zużyć. Inni lubią zajadać stres i nudę słodyczami oraz słonymi przekąskami. Jeszcze kolejni siedzą w domu i niewiele się ruszają. Wreszcie spora część z nas ma zapasy, lubi sobie podjeść i nie wychodzi z domu. Co począć, aby jeść smacznie, zdrowo, nie utyć, nie marnować i jeszcze zadbać o swoją odporność? Jest to trudne, ale do zrobienia.

📢 Kiedy skończy się koronawirus i ile potrwa jeszcze epidemia?

W obliczu panującej epidemii koronawirusa pojawią się pytanie kiedy to wszystko się skończy? Wielka Brytania szuka swojego światełka w tunelu - jak powiedział premier Boris Johnson - jest szansa na odwrócenie tendencji wzrostowej koronawirusa w ciągu 12 tygodni. Co mówi natomiast Światowa Organizacja Zdrowia? Jakie są prognozy dla Polski?

📢 Koronawirus w Polsce: Żywność drożeje w ekspresowym tempie! Dużo więcej płacimy za mięso. Jak długo ceny żywności będą szaleć? [20.03.20]

Koronawirus w Polsce: Ceny w sklepach są coraz wyższe. W ostatnich dniach więcej płacimy przede wszystkim za mięso - z czego to wynika i czy będzie jeszcze gorzej? Mieszkańcy wielu polskich miast donoszą, że ceny mięsa, m.in. drobiowego wzrosły w ostatnich dniach nawet o 9-10 złotych za kilogram. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi grzmi, że nieuzasadnione podnoszenie cen żywności w związku z pandemią koronawirusa jest nieetyczne i zasługuje na potępienie.

📢 Domy na sprzedaż w woj. podlaskim. Spokojne, ciche i piękne miejsca na wsi i na peryferiach [zdjęcia] MARZEC 2020

Chcesz uciec z miasta, marzysz o życiu z dala od tłumów, zgiełku, a wokół cisza, spokój, piękne okolice? Zobacz jakie domy możesz kupić w Podlaskiem. W małych miejscowościach, w urokliwym krajobrazie. Oferty z serwisu gratka.pl. KLIKNIJ W ZDJĘCIA

📢 Koronawirus. Przebrani w kombinezony oferują płyny dezynfekujące, a potem okradają mieszkania!

Policja przestrzega przed osobami, które wykorzystują sytuację związaną z koronawirusem. Oszuści przebrani w kombinezony proponują dezynfekcję mieszkań. Później plądrują i okradają z kosztowności i pieniędzyi.

📢 Koronawirus Białystok. Mieszkańcy dziękują służbie zdrowia. Baner przy ul. Skłodowskiej [zdjęcia]

To oni - lekarze, pielęgniarki, całą służba medyczna – codziennie walczą z epidemią koronawirusa. Mieszkańcy Białegostoku to wiedzą. I podobnie jak w innych miastach spontanicznie dziękują. Podziękowania zawisły na jednym z balkonów przy ul. Skłodowskiej.

📢 Koronawirus Białystok. Jakie sklepy są otwarte w galeriach handlowych [lista]

Jakie sklepy i punkty pozostają otwarte w białostockich galeriach handlowych? Jakie zrobicie zakupy w galeriach w Białymstoku? Sprawdźcie! KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ

📢 Oto najgorsze zachowania w czasie pandemii koronawirusa. Absolutnie tak nie rób!

Epidemia koronawirusa w Polsce wprowadziła nas wszystkich w zupełnie nową rzeczywistość. Zresztą nie tylko nas – niemal na całym świecie codzienne życie ludzi uległo przewrotowi. W nowej sytuacji wielu z nas trudno się odnaleźć, ale otrzymujemy najważniejsze wskazówki i zalecenia, których powinniśmy przestrzegać. Niestety, nie brak nam egoizmu i wielu z nas zachowuje się całkowicie nieodpowiedzialnie. Myślisz, że ciebie to nie dotyczy? Lepiej się upewnij.

📢 Koronawirus Białystok. Policja sprawdzi, czy przestrzegasz kwarantanny!

Umundurowani policjanci będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby, które podlegają kwarantannie, znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy.

📢 Koronawirus straszy, ale są też dobre wieści. Sprawdź 10 pozytywnych faktów i odetchnij!

Rozprzestrzeniający koronawirus powoduje u nas strach. Ale są też dobre wiadomości! W naszej galerii zebraliśmy 10 pozytywnych i pocieszających faktów na temat koronawirusa. Zobacz i choć na chwilę odetchnij od złych wiadomości!

📢 Koronawirus Białystok. Puste place zabaw, boiska, siłownie pod chmurką [ZDJECIA 18.03.2020]

Epidemia koronawirusa zmienia życie mieszkańców miast. Zamykane są instytucje, restauracje, sklepy. Także place zabaw i boiska i siłownie pod chmurką. Wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. A czy mieszkańcy Białegostoku sami stosują się nakazów? Sprawdziliśmy.

📢 Koronawirus. Podlaskie gwiazdy zostają w domu. Co robią w czasie wielkiej kwarantanny? (zdjęcia)

Akcja #zostańwdomu rozeszła się po całym kraju. W związku z epidemią koronawirusa, zaleca się unikania kontaktu z innymi ludźmi. W domach zdecydowało się zostać wiele podlaskich i polskich gwiazd. Podczas wielkiej krajowej kwarantanny, starają się spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi bliskimi. Niektórzy dzielą się pomysłami na zabicie nudy. Wszyscy za to apelują do swoich fanów o potraktowanie kwarantanny poważnie i o dbanie o swoje zdrowie. Wejdź w galerię i zobacz akcję #zostańwdomu znanych i lubianych osób zarówno na Podlasiu, jak i w całym kraju.

od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto