Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Targi edukacyjno-zawodowe dla gimnazjalistów na Stadionie Miejskim w Białymstoku [ZDJĘCIA]

(agsa)
Targi edukacyjno-zawodowe dla gimnazjalistów na Stadionie Miejskim w Białymstoku przyciągnęły tłumy gimnazjalistów
Targi edukacyjno-zawodowe dla gimnazjalistów na Stadionie Miejskim w Białymstoku przyciągnęły tłumy gimnazjalistów Wojciech Wojtkielewicz
Targi edukacyjno-zawodowe na białostockim stadionie miejskim przyciągnęły tłumy gimnazjalistów. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Najważniejsze to mieć perspektywy na dobrą pracę – mówi Kamil Bujnowski z Zespołu Szkół Technicznych. Wybrał profil klasy: technik technologii drewna.

Właśnie dlatego – bo wie, że w Białymstoku i okolicach o pracę w tym zawodzie nie jest trudno. Nauki w liceum ogólnokształcącym nawet nie brał pod uwagę. – Po co mi wykształcenie ogólne? Technikum daje dodatkowy papier, który można wykorzystać w przyszłości – przekonuje.

Kamila spotkaliśmy na stadionie miejskim podczas targów edukacyjno-zawodowych, zorganizowanych z myślą o młodzieży ostatnich klas gimnazjów. Bo to przed nimi przecież ta trudna decyzja o wyborze szkoły średniej. Kamil Bujnowski zapewniał ich wszystkich: Warto wybrać szkołę, która da zawód.

Zobacz też: Podlaskie Targi Ślubne. Wszystko na ślub i wesele pod jednym dachem [ZDJĘCIA]

W Białymstoku jest w czym wybierać. Swoją ofertę na targach zaprezentowało kilkanaście placówek z naszego miasta. A w każdej z nich – kilka zawodów do wyboru.

– Współpracujemy z pracodawcami – mówi Izabela Popławska, dyrektorka Zespołu Szkół Zawodowych nr 5. – Firmy zapewniają naszym uczniom m.in. szkolenia i staże. A potem, po skończeniu szkoły, dobrą pracę.

Targi to część projektu „Dobry zawód – fajne życie”, realizowanego przez Białostocki Obszar Funkcjonalny. Ma zachęcać młodych do kształcenia w szkołach branżowych i technikach. Dlaczego? Powód jest prosty. Bo nauka w tych szkołach nie wyklucza dalszego kształcenia na studiach. Ale daje coś więcej niż ogólne wykształcenie – konkretny zawód, z którym w przyszłości łatwiej będzie znaleźć zatrudnienie. – Brakuje fachowców. To jest jeden z czynników, który nie pozwala naszym firmom się rozwijać – tłumaczy prof. Bogusław Plawgo, ekonomista z Białostockiej Kształcenia Kadr, która jest jednym z realizatorów projektu. I dodaje, że promocja kształcenia zawodowego jest potrzebna też młodzieży. – Żeby poznała realne możliwości pracy na stanowiskach, które są w naszym regionie i które oferują dobrą pracę i dobre perspektywy rozwoju.

Zobacz koniecznie: Porannego Targi Mieszkaniowe 2018: To było mieszkaniobranie. Sporo osób znalazło wymarzone „M” [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto