T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:0 [ZDJĘCIA i wideo]

Po przeciętnym widowisku Wisła Kraków podzieliła się dzisiaj punktami z Jagiellonią Białystok. Zawiodły przede wszystkim żądła obu zespołów, bowiem spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zobacz zdjęcia i wypowiedzi po meczu.

Od pierwszego gwizdka sędziego do przodu ruszyli zawodnicy "Białej Gwiazdy". Wiślacy starali się utrzymywać jak najdłużej przy piłce, chcąc uśpić czujność podopiecznych trenera Tomasza Hajty. W ofensywie ekipy z Reymonta brylowali przede wszystkim Ivica Iliev i Maor Melikson. To ta dwójka kreowała akcje „Białej Gwiazdy”. Jednak mimo ich wysiłków, żaden z pozostałych Wiślaków nie potrafił wykończyć akcji. Wisła stwarzała zagrożenie po zagraniach w pole karne z bocznych sektorów boiska, jednak nikt nie był w stanie ich skutecznie zamknąć. Do akcji ofensywnych często włączali się boczni obrońcy Wisły. Wynikało to głównie z faktu, że przez większą część pierwszej odsłony spotkania pomysłu na rozegranie piłki w ataku nie mieli gracze Jagiellonii. Mimo podbramkowych okazji głównie ze strony Wisły, pierwsza połowa nie przyniosła bramek.

Drugą połowę z wysokiego „C” mógł zacząć Daniel Sikorski, który ładnie wyszedł do prostopadłego podania, lecz przegrał rywalizacje ze Słowikiem. Gra Wisły była ładna dla oka, lecz w większości akcji ofensywnych brakowało tego ostatniego podania.

Dobrą sytuację w 62. minucie miał Melikson, który po ładnej akcji z Ilievem chciał zaskoczyć golkipera Jagiellonii, lecz ten instynktownie nogami wybronił strzał. "Jaga" w tym meczu mogła jedynie liczyć na grę z kontrataku, ponieważ nie miała argumentów, aby realnie zagrozić bramce strzeżonej przez Pareikę.

Trzeba przyznać, że szczęście w tym meczu nie sprzyjało podopiecznym trenera Kulawika, każda próba strzału na bramkę golkipera Jagiellonii zatrzymywała się na szczelnym murze jaki zbudowali gracze z Białegostoku. W 86. minucie dobrą okazję miał Boguski. Otrzymał piłkę z bocznego sektora boiska, przyjął futbolówkę na klatkę i uderzył na bramkę Jagiellonii. Na jego nieszczęście strzał był zblokowany i piłka wyszła na rzut rożny. W 93. minucie piłkę meczową miał Melikson. W dogodnej sytuacji Izraelczyk zachował się jak junior i nie wykorzysta znakomitej okazji.

W sobotni wieczór w Krakowie bramek nie zobaczyliśmy. Dla Wisły miał to być mecz na przełamanie - lecz nie był. Fragmentami gra "Białej Gwiazdy" mogła się podobać, ale było to za mało na drużynę z Białegostoku. Jagiellonia z remisu może być zadowolona, a trener Hajto powinien podziękować opatrzności za wywalczony punkt.