Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studniówka Szlachetnej Paczki w Białymstoku. Manifest, polonez i radosne rytmy [zdjęcia]

red.
Już tylko 100 dni dzieli od Finału Szlachetnej Paczki! A wolontariusze do tej wspaniałej akcji są wciąż poszukiwani. By zachęcić białostoczan, w środę (12 września) pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego wolontariusze działający w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości zachęcali wszystkich do wsparcia działań w formie wolontariatu. Był też polonez, podpisanie Manifestu Szlachetnej Paczki i tańce na placu.

Tegoroczna Studniówka opierała się na tematyce bohaterstwa, przedstawiając wolontariusza jako lokalnego herosa, niosącego pomoc potrzebującym. Swoimi doświadczeniami dzieli się z białostoczanami zebranymi na happeningu działający już wolontariusze Szlachetnej Paczki. W wydarzeniu towarzyszyły także grupy rekonstrukcji historycznych z regionu, które symbolizowały odwagę i bohaterstwo. Każdy kto chciał mógł podpisać się pod Manifestem Szlachetnej Paczki oraz zatańczyć studniówkowego poloneza.

Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy materialnej przekazanej potrzebującym w ramach projektu sięgnęła 54 mln zł. Wsparcie otrzymało ponad 20 tys.rodzin. Kluczową rolę w całym przedsięwzięciu pełnią wolontariusze, nazywani SuperW. To ich można było spotkać na happeningach 12 września w całej Polsce (także w Białymstoku). SuperW namawiali wszystkich, by do nich dołączyć.

Studniówka Szlachetnej Paczki
To wydarzenie, które ma długą tradycję. Wolontariusze jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce co roku świętują w ten sposób rozpoczęcie głównej fazy projektu.

– W naszej historii było wiele powstańczych zrywów. Idealiści i bohaterowie mobilizowali się, by działać doraźnie. Chcemy to odwrócić i pokazać, że potrafimy się angażować również w sposób przemyślany i dobrze zorganizowany – tłumaczy Karolina Batko - Jeż, Dyrektor Operacyjny Szlachetnej Paczki. - Szlachetna Paczka to ogromna skala i odpowiedzialność. My też mobilizujemy współczesnych bohaterów, wolontariuszy, ale nie zapraszamy ich do „wielkiej improwizacji”. Nasz wolontariat jest efektywny.


I Ty możesz się zgłosić!

W ubiegłym roku pomogli ponad 20 tys. rodzin i kilku tysiącom dzieci. Już za sto dni finał kolejnej, XVIII edycji Szlachetnej Paczki. Ile osób otrzyma mądrą pomoc i zmieni swoje życie w tym roku? To zależy od tego, ilu woluntariuszy zgłoś i się do projektu. Potrzeba ich co najmniej 14 tysięcy!
Chcesz zostać współczesnym bohaterem i tworzyć historie? Nie zwlekaj i zgłoś się na www.superw.pl. Masz czas do 30 września.

x-news/TVN

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto