Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie autorskie z Pawłem Małaszyńskim

Robert Orzechowski
Paweł Małaszyński
Paweł Małaszyński naszemiasto.pl
28 grudnia 2011 r. godz. 16.00, w Sali Kameralnej, Opery i Filharmonii Podlaskiej, odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Małaszyńskim.

Klub Sztuki Opery i Filharmonii Podlaskiej i Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na spotkanie autorskie z Pawłem Małaszyńskim w ramach cyklu "Śladami Podlasian w sztuce". W programie pokaz filmu "Skrzydlate świnie" w reż. Ewy Kazejak.

Zodiakalny rak urodził się 1976 roku w Szczecinku a wychowywał na białostockim blokowisku "Słoneczny stok". Wywodzi się z rodziny o wojskowych tradycjach - jego ojciec jest wojskowym, tak samo jak będąca chorążym Straży Granicznej siostra.

Po zdanej maturze nie wiedział co z sobą począć, poszedł wiec na prawo które zostawił po pierwszym semestrze. Ponieważ w razie braku pomysłu na siebie miał iść do wojska postanowił posłuchać głosu serca i zostać aktorem. Do PWST zdawał trzy razy. W między czasie pracował jako kelner w hotelu Gołębiewski, barman w kilka knajpkach oraz urzędnik biura paszportowego.

Trzecia próba dostania się do szkoły aktorskiej miała być ostatnią - przyszły gwiazdor powiedział sobie jasno albo gra albo wojsko. Całe szczęście zdesperowany, dobrze przygotował się do wstępnym egzaminów. Wstąpił do krakowskiego L'art Studio, podszkolił warsztat i niedługo po tym znalazł na liście przyjętych do PWST we Wrocławiu.

Cztery lata to dla rozwoju kariery czas potencjalnie krótki. Paweł mimo wszystko właśnie w takim okresie zdołał ożenić się, zagrać dwa skrajnie różne charaktery, wyrobić sobie opinię utalentowanego aktora i zostać jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego showbiznesu. Małgorzata Kożuchowska nazwała go nawet polskim Jamesem Deanem - twierdząc, że choć jest to porównanie pretensjonalne, to w jego przypadku bardzo trafne.

Ci, którzy z nim współpracowali wiedzą, że przy doborze ról jest wybredny, wiedzą również, że umie to świetnie zrekompensować zupełnym oddaniem dla ogrywanej postaci. Jak sam twierdzi, bez całkowitego poświecenia zawód aktora "nie ma sensu". Pomimo niezłej renomy, uważa się za aktora początkującego, bynajmniej nie gwiazdora. Aktorami, których stara się naśladować są Janusz Gajos i Andrzej Chyra. Podziwia również hollywoodzkich Ala Pacino i Dustina Hoffmana.
Poza aktorstwem sporo uwagi poświęca muzyce, która jest jego drugą najważniejszą w życiu pasją. Wychowywał się na klasycznym rocku, muzyce grunge i Heyu Kasi Nosowskiej. Swoje muzyczne aspiracje rozwija występując z kapelą "Cochise".

Karierę zaczynał w serialach "Wiedźmin" oraz "M jak Miłość". Szerokiej polskiej publiczności znany jest jednak przede wszystkim jako bezwzględny bandyta Grand z serialu "Oficer" oraz romantyczny prawnik, szaleńczo kochający Joannę Brodzik, czyli "Magdę M." z serialu o tym samym tytule.

Aktora można zobaczyć w kontynuacji "Oficera" oraz w serialu TVP "Twierdza szyfrów" na podstawie powieści Bogusława Wołoszańskiego. W 2007 roku zagrał w dramacie Andrzeja Wajdy pt. "Katyń" oraz w "Świadku koronnym". W 2010 roku wystąpił w komedii "Ciacho" oraz w dramacie obyczajowym "Skrzydlate świnie". W 2011 roku wystąpił w filmie Cezarego Pazury pt. "Weekend". Widzieliśmy go również w serialach: "Czas honoru" i "Trzeci oficer"

Odskocznią i zarazem zaworem bezpieczeństwa przed niebezpieczeństwami sławy są dla Pawła Małaszyńskiego jego żona Joanna i synek Jeremiasz, który przyszedł na świat 7 kwietnia 2004 roku. Żona Pawła, tancerka, jest jego miłością od czasów wczesnoszkolnych. Oboje mieszkali na tym samym osiedlu, chodzili do tej samej podstawówki i liceum.

Jako aktor warszawskiego teatru "Kwadrat" mieszka w stolicy lecz za swój prawdziwy dom uważa Białystok który odwiedza gdy tylko nadarza się okazja. Można go spotkać w tamtejszych klubach "Metro" i "Czarci Pub".

w programie
pokaz filmu "skrzydlate świnie w reż. Ewy Kazejak, po filmie spotkanie z Pawłem Małaszyńskim

Działalność -Europejskiego Centrum Sztuki jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Wstęp wolny
Materiały od organizatorów

Zobacz też

Wydarzenia 2011 roku

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto