Spacerek i agonia

Siatkarki Pronar-ZETO nie miały większych problemów z ograniem olsztyńskiej ekipy. Akademiczki w pierwszym secie prowadziły 13:5, 18:11, by wygrać 25:17.– W poczynaniach rywala dominował przypadek.

– W poczynaniach rywala dominował przypadek. Naprawdę nie wiedzieliśmy, w jaki sposób zagrają kolejną akcję – mówi Wojciech Piotrowski, menedżer podlaskiego zespołu.

Mogło być wyżej

Kolejne dwa sety rozpoczynały się od skromnego prowadzenia gospodyń. Goście szybko jednak nadganiali dystans i natychmiast osiągali wyraźną przewagę. W drużynie Pronar-ZETO na szczególne wyróżnienie zasłużyły Joanna Szeszko i Iwona Gosko, które były nie do zatrzymania dla siatkarek Warmissu.
– Można mieć niewielkie pretensje do dziewczyn, że straciły tyle punktów. Przy takim rywalu mogliśmy zgubić ich znacznie mniej. Nie wiadomo, czy w przyszłości nie będą one miały wpływu na naszą pozycję w tabeli – dodaje Piotrowski.

Fatalna zmiana

Dobrze swój mecz rozpoczął także WSAP. Dokładna gra w przyjęciu, mocna zagrywka i przede wszystkim mała ilość własnych błędów, pozwoliła wygrać podopiecznym Artura Sakowicza 25:19.
– Wszystko funkcjonowało jak należy. Nigdy w życiu nie przypuszczałbym, że później stanie się taka katastrofa. Pierwszy raz spotkałem się z tak szybkim i drastycznym spadkiem formy – ocenia Sakowicz.
Kolejne dwie partie to powolna agonia białostoczanek, które w obu odsłonach zgromadziły zaledwie po 13 „oczek". Trochę lepiej wyglądał już czwarty set. Podlasianki zdobyły w nim 19 punktów.
– Teraz wyraźnie widać, że czekać nas będzie walka o utrzymanie. Z taką formą możemy zapomnieć o wyższych celach – kończy szkoleniowiec WSAP.

WYNIKI 6 KOLEJKI
Warmiss Olsztyn – Pronar-ZETO AZS Białystok 0:3 (17:25, 19:25, 17:25).
Sędziowali: Krzysztof Jażdżewski (Gdańsk) i Andrzej Kaczmarek (Gdańsk). Widzów: 50.
Warmiss: Andrzejczuk, Różańska, Możdżonek, Gościcka, Miłocka, Wujastyk, Zapadka (libero) oraz Borkułak, Sztyburska, Zaleska.
Pronar-ZETO: Pałkiewicz, Sachmacińska, Kulik, Gosko, Szeszko, Kalinowska, Mróz (libero) oraz Klekotka.

Politechnika Radom – WSAP AZS Białystok 3:1 (19:25, 25:13, 25:13, 25:18).
Sędziowali: Marcin Rek (Kielce) i Szymon Pinerel (Kielce). Widzów: 200.
Politechnika: Lachowska, Trybusińska, Jaroszek, J. Majkusiak, Główka, M. Majkusiak, Kiraga (libero) oraz Dobosz, Kucharska, Widlińska.
WSAP: Dąbrowska, Chajęcka, Piwko, Korol, Szulborska, Iwaniuk, Sobolewska (libero) oraz Sasimowicz, Bartoszuk, Zakrzewska, Olesiuk, Karpińska.

Czarni Węgrów – Gedania II Gdańsk 3:0, AZS UW Warszawa – AWF Warszawa 0:3.