Służba Więzienna ogłasza nabór. Jest praca dla 56 osób! [ZDJĘCIA]

(dj)
Służba Więzienna poszukuje 56. funkcjonariuszy Służba Więzienna
Trwa nabór w podlaskiej Służbie Więziennej. Jest 56 etatów w całym województwie podlaskim.

- Obecnie prowadzimy nabór na 56 etatów w całym województwie - informuje kpt. Michał Zagłoba, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Białymstoku. - W poszczególnych jednostkach poszukujemy:

Areszt Śledczy w Białymstoku
- strażnik działu ochrony –14 etatów
- młodszy wychowawca działu penitencjarnego – 1 etat
Zakład Karny w Białymstoku,
- strażnik działu ochrony – 2etaty
Zakład Karny w Czerwonym Borze
- strażnik działu ochrony –19 etatów
- młodszy psycholog działu penitencjarnego – 1 etat
Zakład Karny w Grądach Woniecko
- strażnik działu ochrony – 2etaty
Zakład Karny w Przytułach Starych
- strażnik działu ochrony –4etaty
Areszt Śledczy w Suwałkach
- strażnik działu ochrony –12etatów
- młodszy referent działu kwatermistrzowskiego – 1 etat*

Wymagania formalne stawiane kandydatom są podobne we wszystkich formacjach mundurowych.

O przyjęcie do służby może starać się kandydat, który:

- ma wykształcenie co najmniej średnie,
- posiada obywatelstwo polskie,
- ma uregulowany stosunek do służby wojskowej,
- korzysta z pełni praw publicznych,
- daje rękojmie prawidłowego wykonywania powierzonych zadań,
- nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe albo wobec którego nie został wydany prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne o takie przestępstwo, a także nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne o takie przestępstwo,
- daje rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
- posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby.

Postępowanie kwalifikacyjne dla kandydatów składa się z następujących etapów:

- oceny złożonych dokumentów;
- przeprowadzenia jednej lub kilku rozmów kwalifikacyjnych;
- uzyskania informacji o kandydacie w rejestrach skazanych i ukaranych;
- testu sprawności fizycznej;
- ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Służbie Więziennej;
- sporządzenia arkusza oceny predyspozycji kandydata;
- zatwierdzenia listy kandydatów przez kierownika jednostki organizacyjnej

Służba Więzienna - ile można zarobić?

Strażnik działu ochrony w stopniu szeregowego na początek może liczyć na wynagrodzenie w wysokości około 2800 zł miesięcznie na rękę. Na kwotę wynagrodzenia funkcjonariusza składają się następujące składniki: kwota bazowa wynagrodzenia, dodatek za stopień, dodatek za wysługę lat i dodatek służbowy, który przyznawany jest uznaniowo przez kierownika jednostki. Po 2 latach pracy w służbie przygotowawczej funkcjonariusz z pozytywną opinią przełożonych zatrudniany jest na stałe. Z upływem czasu wynagrodzenie funkcjonariusza sukcesywnie wzrasta; może awansować na kolejne stopnie służbowe, możliwy jest też awans na wyższe stanowisko, zwiększa się dodatek za wysługę lat, otwiera się system wewnętrznych szkoleń. W 2018 roku średnie wynagrodzenie w SW wynosiło niecałe 3700 na rękę, ale z początkiem roku 2019 otrzymaliśmy podwyżki w wys. średnio 655 zł na etat. Kolejna podwyżka w wys. około 500 zł na etat ma być zrealizowana z początkiem roku 2020. W przeciągu około 13 miesięcy nasze pensje wzrosną o ponad 1000 złotych To znacząco podniesie wysokość uposażeń funkcjonariuszy.

Funkcjonariuszowi przysługuje ponadto dodatkowa trzynasta pensja, raz w roku tzw. mundurówka, dopłata do wypoczynku rodziny, pomoc w zagospodarowaniu w miejscu zamieszkania, dofinansowanie kupna mieszkania, świadczenie pieniężne na remont mieszkania i wiele innych korzyści, które znacząco podnoszą wysokość zarobków. Służba w strukturach SW podlegającej Ministerstwu Sprawiedliwości jest pracą stabilną, odporną na chwiejną koniunkturę gospodarczą. Mimo zmian w systemie emerytalnym zainteresowanie służbą nie maleje. Jeszcze niedawno funkcjonariusz mógł przejść na zaopatrzenie emerytalne po 15 latach służby. Mógł wówczas liczyć na emeryturę w wysokości 40 % ostatniej pensji. Obecnie nowo przyjęci funkcjonariusze na emeryturę będą mogli przejść po przepracowaniu minimum 25 lat i wieku powyżej 55 lat. Wówczas emerytura wyniesie 60 % ostatniego uposażenia.

- Bez wątpienia praca w SW, a zwłaszcza w charakterze strażnika działu ochrony nie jest pracą dla każdego - mówi kpt. Zagłoba. - Oprócz dobrej kondycji fizycznej kandydat musi cechować się bardzo dużą odpornością na stres, pracować bowiem będzie w bezpośrednim kontakcie z osadzonymi. Ważne jest także aby był osobą asertywną. W naszych strukturach około 20 % funkcjonariuszy to kobiety. Dużym zainteresowaniem wśród nich zawsze cieszyły się stanowiska w dziale finansowym, prawnym, kadrach czy też praca jako wychowawca albo więzienny psycholog. Coraz częściej jednak ubiegają się one także o tak wymagające i trudne stanowiska, jak strażnik działu ochrony. Czas zdążył już zweryfikować na plus przydatność kobiet na tych stanowiskach.

Aktualne ogłoszenia o naborze do Służby Więziennej znajdują się na stronie sw.gov.pl w zakładce praca. Informacji udzielają też kadry poszczególnych jednostek.

Pracodawcy przeciwni pracy zdalnej

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Stańczyk

A co planują zwiększenie liczby kuracjuszy ?

G
Gość

Brawo Szanowne Panie! Szczególny szacunek dla Was :)

G
Gość

Czekam aż się zwolni stołek Dyrektorski .

Może to stanowisko będzie miało przyzwoitą pensję bo to to żenada.

p
prawosławny

????

Zdaje się dyrektorem na Hetmańskiej jest syn popa-baciuszki mjr Jerzy Cybuliński a wcześniej kadrowiec w areszcie Bstok???

Zaprawdę powiadam wam - odpowiednia selekcja przeprowadzona.

- tak na ulicy gadajo - to daje pytajniki - czemu to tak?

n
naiwniak

A czy przypadkiem to nie jest wiadome kto ma być przyjęty?

A jak tam pani Basia Gla......ka- której mąż był dyrkiem na Hetmańskiej? Po liceum można wychowawcą zostać ;-) a kursami dokształcić się ew w międzyczasie..oczywiście na koszt służby więziennej ? ;-(

A jak tam były ksiądz Andrzejek zatrudniony w ewidencji AŚ Bstok? co mieszkanie służbowe tyle czasu kiedyś nie mógł zwolnić po wywaleniu go? No ze 100 szans miał..a że to były ksiadz - jako funkcjonariusz to nie mógł być wywalony po 2-3 nieobecnościach "nagłego zachorowania po upojnym wieczorze"

Spoko robota? sami swoi????

Uhaha ile pytań?

N
NIEPOCIOTEK

a jak wujek ani [wulgaryzm]ka tam nie pracuje to warto papiery składać?

F
Fifa

UKRAIŃCÓW WEŹCIE.

G
Gość

Co ta wiadomość ma wspólnego z Łapami, że jest w serwisie łapskim?

Dodaj ogłoszenie