Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Skierowania NFZ zobaczysz w internecie

Spoza miasta
Spoza miasta
Strona internetowa www.skierowania.nfz.gov.pl oferuje możliwość zobaczenia swojego wniosku do sanatorium.

Materiały Spoza Miasta polecają się!


- Możliwość podejrzenia wniosku to dodatkowa opcja, przeznaczona dla pacjentów posiadających dostęp do internetu - wyjaśnia Andrzej Purzycki, zastępca dyrektora ds. medycznych kujawsko-pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Osoby spodziewające się pobytu w sanatorium mogą kontrolować za pośrednictwem internetu na jakim etapie jest ich skierowanie. Niestety, czas oczekiwania na wyjazd do uzdrowiska trwa nawet dwa lata.

Jak zobaczyć swój wniosek NFZ do sanatorium?

Po zarejestrowaniu wniosku o przydzielenie miejsca w sanatorium, pacjent otrzymuje od lekarza numer skierowania. Jest on zarazem hasłem do uruchomienia przeglądarki funduszu.

Jak ją znaleźć? Wystarczy wejść na stronę internetową http://skierowania.nfz.gov.pl/, a następnie w górnym okienku wpisać numer danego skierowania. - Pacjent może zobaczyć, na jakim etapie jest jego wniosek - mówi Andrzej Purzycki.

Co więcej, poznaje datę wystawienia skierowania przez lekarza oraz termin wpłynięcia wniosku do oddziału NFZ. Dowiaduje się o rodzaju leczenia, numerze w kolejce, miejscu i terminie leczenia sanatoryjnego.

Purzycki zapewnia jednocześnie, że do osób, które nie mają dostępu do internetu, NFZ wysyła skierowanie pocztą. - Z reguły na dwa miesiące wcześniej dostarczamy pacjentowi wszelkich szczegółowych informacji - podkreśla.

Niestety, na przydzielenie miejsca w uzdrowisku czeka się bardzo długo, bo od półtora roku do nawet dwóch lat. - Dziennie wpływa do nas kilkadziesiąt wniosków - mówi Andrzej Purzycki.

Jak długo się czeka na skierowanie NFZ do sanatorium?

Nieco krócej czekają pacjenci, dla których leczenie uzdrowiskowe jest jedynie kontynuacją lub uzupełnieniem leczenia szpitalnego. Wnioski o przyznanie miejsca w sanatorium rozpatruje lekarz specjalista w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej albo rehabilitacji medycznej. To właśnie on, po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną, wydaje decyzję, czy leczenie uzdrowiskowe jest konieczne.

Jeśli uzna, że pacjent powinien wyjechać do sanatorium, wskazuje rodzaj leczenia (szpitalne, sanatoryjne lub rehabilitacja) oraz miejscowość, w której można je realizować.

W przypadku uzasadnionej rezygnacji z wyjazdu, fundusz przydziela pacjentowi nowy termin. Jeżeli natomiast stwierdzi, że rezygnacja jest bezzasadna, informuje o konieczności uzyskaniania nowego skierowania.
**Źródło: "Kolejkę do uzdrowiska można podejrzeć w sieci". Autor: Marta Pieszczyńska/MM Bydgoszcz.**

Zobacz też:


Zobacz na MM:Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto