Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszają zajęcia na Białostockim Uniwersytecie Dziecięcym. Tym razem odbywać się będą zdalnie

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Wojciech Wojtkielewicz
Rozpoczyna się kolejna edycja Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci już w weekend (20.03), rozpoczną swoje pierwsze zajęcia.

Białostocki Uniwersytet Dziecięcy to przedsięwzięcie edukacyjne Politechniki Białostockiej, od samego początku cieszące się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Funkcjonuje w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego, który ukończyło blisko 1600 małych absolwentów.

- Politechnika Białostocka proponuje wiele form kształcenia zgodnie z ideą systemu kształcenia lifelong learning. Zaczynamy od najmłodszych. I to właśnie im dedykowany jest Białostocki Uniwersytet Dziecięcy. Ta forma kształcenia ma przede wszystkim inspirować i rozwijać zainteresowania techniczne, zainteresowania z zakresu nauk ścisłych, ale również wspierać warsztatowe umiejętności, jeśli chodzi o tworzeni dzieł sztuki - mówiła podczas środowej konferencji prasowej prof. Marta Kosior-Kazberuk, Rektor Politechniki Białostockiej

Już w sobotę, 20 marca, rozpocznie się jego kolejna, 12. już edycja BUD. Tym razem swoją wiedzę poszerzać będzie 40 małych żaków z klas IV-VI szkół podstawowych. Będą oni głównie zgłębiać tajniki nauk ścisłych. Oprócz zajęć realizowanych przez pracowników Politechniki Białostockiej, najmłodsi razem z Galerią im. Sleńdzińskich poznają też tajemnice malarstwa. Odbędą również wirtualną wycieczkę do odległych Chin.

- Mam nadzieję, że oferta prezentowana przez Politechnikę Białostocką w ramach Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego i Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego jest na tyle szeroka i zróżnicowana, że zainteresuje tych młodych uczniów do tego, żeby w przyszłości zasilić mury naszej uczelni, najpierw poprzez liceum, a później włączyć się w poczet studentów - mówi prof. Jarosław Szusta, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Białostockiej.

Tegoroczna edycja będzie inna niż poprzednie, ze względu na sytuację epidemiologiczną. Zajęcia będą odbywać się bowiem zdalnie.

- W poprzednich edycjach sporym walorem BUD było to, że zajęcia odbywały się w murach Politechniki Białostockiej. Teraz panujące warunki zmuszają nas do zorganizowania tych zajęć w formie zdalnej. Niemniej jednak nasi doświadczeni wykładowcy i pełni serca organizatorzy zajęć dołożą wszelkich starań, żeby utrzymać poziom. By ta inicjatywa nadal cieszyła się powodzeniem i dawała to, czego oczekują jej uczestnicy - przyznaje prof. Marta Kosior-Kazberuk.

Partnerami projektu są Samorząd Województwa Podlaskiego (przeznaczył na ten cel 27 tys. zł brutto) i Miasto Białystok (24 tys. zł brutto).

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto