Rozruch przed Tarnovią

sk
U siebie podopieczni trenera Jerzego Karpiuka czują się bardzo pewnie. Nie mają sobie równych, wygrywając wysoko. Dlatego przed meczem z Legią nikt nie miał wątpliwości, że białostoczanie odniosą kolejny triumf.

U siebie podopieczni trenera Jerzego Karpiuka czują się bardzo pewnie. Nie mają sobie równych, wygrywając wysoko. Dlatego przed meczem z Legią nikt nie miał wątpliwości, że białostoczanie odniosą kolejny triumf. Stołeczna ekipa grała do tej pory różnie. Wygrała z Harmattanem Gniewkowo, pogromcą faworytów: Żubrów i Tarnovii Tarnowo Podgórne, ale nie radziła sobie ze słabym ŁKS Łódź.

Wytrzymali tylko kwartę

Już na początku okazało się, że Legia nie będzie równorzędnym przeciwnikiem, a potyczka będzie dla Żubrów rozruchem przed bardzo ważnym występem w następnej kolejce. Białostoczanie mimo braku w składzie dwóch podstawowych zawodników: Marcina Monacha i Marcina Krajewskiego rozpoczęli od mocnego uderzenia.
– Po dwóch kwartach prowadziliśmy 50:26. Było to wynikiem bardzo dobrej gry w obronie całego zespołu – ocenia szkoleniowiec Podlasian.
W trzeciej odsłonie Żubry miały kryzys. – Chcieliśmy dograć do końca. Myśleliśmy, że mecz sam się wygra. Rywale po przerwie wyszli bardzo zmotywowani. Postawili nam trudniejsze warunki i zmniejszyli różnicę do 11 punktów. Popełnialiśmy straty w ataku, nie najlepiej graliśmy w obronie. Na szczęście zryw Legii trwał tylko jedną kwartę. Na więcej już ich nie było stać. W czwartej partii wszystko wróciło do normy – mówi trener Karpiuk.

Zbiórki Kulikowskiego

Szkoleniowiec jest zadowolony przede wszystkim z postawy Rafała Kulikowskiego. Młody koszykarz zrobił w tym sezonie znaczny postęp, a pod nieobecność Krajewskiego znalazł się w wyjściowej piątce. – Zasłużył na pochwałę. Cały zespół nieźle spisywał się na zbiórce, a Rafał miał ich 11. Dołożył jeszcze 12 punktów, co jest jego najlepszym rezultatem do tej pory – uważa opiekun Żubrów.
Białostoczan czeka teraz najważniejszy mecz w tej rundzie z Tarnovią. – Dysponujemy w tej chwili dziewięcioma ludźmi. Zagraliśmy dwie bardzo dobre kwarty, później zawodnicy trochę się oszczędzali. W Tarnowie Podgórnym czeka nas ciężka przeprawa, ale jeśli zagramy tak jak w pierwszej połowie meczu z Legią jestem pełen optymizmu – kończy trener Karpiuk.

WYNIKI 12 KOLEJKI
Żubry Białystok – Legia Warszawa 83:56 (20:10, 30:16, 12:23, 21:7).
Sędziowali: Dariusz Wejman i Jacek Woch. Widzów: 300.
Żubry: Pawłowski – 20, Szulc – 19, Kulikowski – 12, Zadykowicz – 9, Zabielski – 8, Kujawa – 8, Czech – 3, Wilczek – 2, Knitter – 2. Trener: Jerzy Karpiuk.
Legia: Gajewski – 16, Malewski – 14, Stasiak – 6, Jaremkiewicz – 6, Marchlewicz – 4, Kowalczyk – 4, Kozłowski – 2, Karbowski – 2, Ciszewski – 2. Trener: Robert Chabelski.

Harmattan Gniewkowo – Śląsk II Wrocław 88:70, SIDEn Toruń – Polonia Leszno 104:66, Sudety Jelenia Góra – AZS Szczecin 59:58, Prokom Laudam Sopot – Rawia Rawicz 70:88, ŁKS Łódź – Tarnovia Tarnowo Podgórne 60:97, Polonia II Warszawa – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 99:89, Novum Bydgoszcz – Stal II Ostrów Wielkopolski 130:64.