Rozdawali prezenty

ag
Spotkanie rozegrano w ośrodku treningowym „Kuchennych" w Popowie. Ekipa z ekstraklasy już po pierwszej połowie wygrywała 3:0 i w drugiej części mogła spokojnie kontrolować przebieg gry.

– Niestety, popełniliśmy zbyt dużo szkolnych błędów. Cztery gole padły w kuriozalnych sytuacjach. Dwa są „zasługą" Kamila Ulmana, a po jednym prezencie sprawili rywalom Mariusz Stawarz i Wojciech Tomaszewski – mówi Leszek Ojżyński, drugi trener ŁKS.
Honorowe trafienie dla Podlasian, na początku drugiej połowy zaliczył Łukasz Adamski. Nowy gracz trzecioligowca pokonał Radosława Cierzniaka uderzeniem z 15 metrów.
– Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Momentami to nasza drużyna prowadziła grę i stwarzała groźne sytuacje. Być może chłopcy nie oswoili się do końca z naturalną trawą, na której grali pierwszy raz w tym roku – ocenia Ojżyński.
Ełkaesiacy próbowali strzelać z dystansu. Groźnie uderzali Marcin Łukaczyński, Mariusz Marczak i Dawid Wilczewski, lecz obaj bramkarze rywali pewnie interweniowali.
W sobotę łomżanie rozegrają kolejny mecz kontrolny. Pierwotnie przeciwnikiem ŁKS miał być Kujawiak Włocławek, jednak wobec przeniesienia zespołu do Bydgoszczy mecz odwołano. Nowy sparingpartner będzie znany dzisiaj.

WYNIK
Amica Wronki – ŁKS Browar Łomża 5:1 (3:0).
Bramki: 1:0 – Dembiński (1), 2:0 – Pitry (12), 3:0 – Dembiński (44), 3:1 – Adamski (47), 4:1 – Micanski (84), 5:1 – Gregorek (87).
ŁKS: Ulman (46. Stawarz) – Głowacki, Grabowski (75. Bortnik), Kowalski, Galiński (85. Stańczyk), Bacławski (46. Marczak), Łuba (75. Tomaszewski), Łukaczyński, Adamski, Chioma (46. Wilczewski), Bałecki (46. Lesisz).
Amica: Linka (46. Cierzniak) – Wojtkowiak (46. Lisowski), Bieniuk (46. Wasilewski), Dziewicki (80. Piesio), Kucharski Grzybowski (70. Surdykowski), Murawski (46. Bartczak), Simr (74. Szczepan), Kikut (46. Wójcik), Dembiński (46. Micanski), Pitry (46. Gregorek).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0