Rozdawali prezenty

ag
Spotkanie rozegrano w ośrodku treningowym „Kuchennych" w Popowie. Ekipa z ekstraklasy już po pierwszej połowie wygrywała 3:0 i w drugiej części mogła spokojnie kontrolować przebieg gry.

– Niestety, popełniliśmy zbyt dużo szkolnych błędów. Cztery gole padły w kuriozalnych sytuacjach. Dwa są „zasługą" Kamila Ulmana, a po jednym prezencie sprawili rywalom Mariusz Stawarz i Wojciech Tomaszewski – mówi Leszek Ojżyński, drugi trener ŁKS.
Honorowe trafienie dla Podlasian, na początku drugiej połowy zaliczył Łukasz Adamski. Nowy gracz trzecioligowca pokonał Radosława Cierzniaka uderzeniem z 15 metrów.
– Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Momentami to nasza drużyna prowadziła grę i stwarzała groźne sytuacje. Być może chłopcy nie oswoili się do końca z naturalną trawą, na której grali pierwszy raz w tym roku – ocenia Ojżyński.
Ełkaesiacy próbowali strzelać z dystansu. Groźnie uderzali Marcin Łukaczyński, Mariusz Marczak i Dawid Wilczewski, lecz obaj bramkarze rywali pewnie interweniowali.
W sobotę łomżanie rozegrają kolejny mecz kontrolny. Pierwotnie przeciwnikiem ŁKS miał być Kujawiak Włocławek, jednak wobec przeniesienia zespołu do Bydgoszczy mecz odwołano. Nowy sparingpartner będzie znany dzisiaj.

WYNIK
Amica Wronki – ŁKS Browar Łomża 5:1 (3:0).
Bramki: 1:0 – Dembiński (1), 2:0 – Pitry (12), 3:0 – Dembiński (44), 3:1 – Adamski (47), 4:1 – Micanski (84), 5:1 – Gregorek (87).
ŁKS: Ulman (46. Stawarz) – Głowacki, Grabowski (75. Bortnik), Kowalski, Galiński (85. Stańczyk), Bacławski (46. Marczak), Łuba (75. Tomaszewski), Łukaczyński, Adamski, Chioma (46. Wilczewski), Bałecki (46. Lesisz).
Amica: Linka (46. Cierzniak) – Wojtkowiak (46. Lisowski), Bieniuk (46. Wasilewski), Dziewicki (80. Piesio), Kucharski Grzybowski (70. Surdykowski), Murawski (46. Bartczak), Simr (74. Szczepan), Kikut (46. Wójcik), Dembiński (46. Micanski), Pitry (46. Gregorek).