Rewanż rezerwistów

ag
Po pierwszej połowie, która toczyła się pod dyktando gości, w drugiej części odważniej zaatakowali czwartoligowcy. Po jednej z kontr w dobrej sytuacji znalazł się Maksim Mirwa.

Po pierwszej połowie, która toczyła się pod dyktando gości, w drugiej części odważniej zaatakowali czwartoligowcy. Po jednej z kontr w dobrej sytuacji znalazł się Maksim Mirwa. Napastnik Warmii nie zwykł marnować takich sytuacji i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza ŁKS.

Lepsi przegrali

Rewanż za porażkę w lidze udał się Jagiellonii II Białystok, która wygrała 1:0 z Hetmanem Białystok. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla żółto-czerwonych Piotr Głowicki.
– W pierwszej części oba zespoły grały chaotycznie. Po zmianie stron mecz nabrał rumieńców. Przeważał Hetman, jednak tak to w piłce jest, że nie zawsze lepszy wygrywa – mówi Zbigniew Skoczylas, trener Jagi.
Nie było niespodzianki w konfrontacji Cresovii Siemiatycze z Freskovitą Wysokie Mazowieckie. „Mleczni" przeważali przez całe spotkanie i zasłużenie wygrali. Jedną z kilku dobrych sytuacji wykorzystał Daniel Dylewski, trafiając głową do siatki gospodarzy.

Bayer gryzie

Do ostatniej minuty ważyły się losy zaległego meczu IV ligi, w którym zmierzyły się MKS Mielnik i Piast Białystok. Zwycięstwo, tuż przed końcem potyczki, zapewnił gościom Konrad Kowalko, pokonując „na raty" golkipera gospodarzy.
– Mimo zwycięstwa, jestem zły i zaraz będę gryzł – żartuje Jacek Bayer, trener Piasta. – Mogliśmy urządzić w Mielniku rzeź, a zafundowaliśmy sobie straszną nerwówkę. Wygraliśmy zasłużenie, jednak za nieskuteczność należą się moim chłopakom ostre słowa reprymendy – dodaje.

WYNIKI 1/4 PUCHARU POLSKI
Jagiellonia II Białystok (IV liga) – Hetman Białystok (IV liga) 1:0 (0:0, 0:0).
Bramka: 1:0 – Głowicki (96).
Warmia Grajewo (IV liga) – ŁKS Browar Łomża (III liga) 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 – Mirwa (65).
Cresovia Siemiatycze (IV liga) – Freskovita Wysokie Mazowieckie (III liga) 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 – Dylewski (12).

WYNIK 16 KOLEJKI IV LIGI
MKS Mielnik – Piast Białystok 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 – Kowalko (90). Sędziował: Wojciech Puchalski (Białystok). Czerwona kartka: Kamiński (75, Mielnik). Widzów: 100.
Mielnik: Oskwarek – Kolejko, Sypek, Mojs (80. Wiencierzewski), Kamiński, Piotrowski, Najdyhor, Harasimiuk (75. Jóźwiak), Kwiecień, Klujewski, Bałazy.
Piast: Święciński – Kowalko, Michniuk, Jurczuk, Frąckiel, Danilczyk, Ł. Czarnowski (75. Seroczyński), Andzielewicz, Mudź, E. Czarnowski, Gościk (4. Rauba, 65. Szczęsny).