Regionalny Puchar Polski. Olimpia Zambrów przegrywała z Warmią Grajewo 0:1, ale wygrała 4:1

(mark, ma)
Olimpia Zambrów - Warmia Grajewo 4:1. Puchar dla Olimpii
Olimpia Zambrów - Warmia Grajewo 4:1. Puchar dla Olimpii Anatol Chomicz
Olimpia Zambrów pokonując Warmię Grajewo 4:1 zdobyła Regionalny Puchar Polski. Mecz rozegrany został po raz pierwszy na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Stadion Miejski w Białymstoku po raz pierwszy gościł finalistów Regionalnego Pucharu Polski. Podlaski Związek Piłki Nożnej przeznaczył po tysiąc biletów dla kibiców obu drużyn. – Warto było starać się o organizację finału na Stadionie Miejskim. To zdecydowanie podnosi rangę rozgrywkom – mówił przed rozpoczciem meczu prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski.

– Może dla mnie, piłkarza 33-letniego gra na takim obiekcie nie robi już tak wielkiego wrażenia, ale widać, że młodzi piłkarze przeżywają występ na tak dużym i pięknym obiekcie – stwierdził w przerwie kapitan Warmii Grajewo Marcin Arciszewski, który w przerwie był zadowolony z bezbramkowego wyniku. – Nie ma co mówić, to dobry wynik, Olimpia gra o klasę wyżej niż my, a miała w pierwszych 45 minutach swoje okazje, ale utrzymaliśmy czyste konto – mówił schodząc na przerwę do szatni Arciszewski.
Rzeczywiście Warmia, szczególnie w pierwszym kwadransie, przeżywała trudne chwile. Już w 8 minucie mogło być 1:0 dla Olimpii Zambrów. Piłka, po strzale z głowy Kamila Zalewskiego, przeszła jednak obok słupka bramki Warmii.
Zalewski mógł także strzelić gola w 22 minucie, gdy po wykonaniu rzutu wolnego przez Kamila Jackiewicza, otrzymał idealną piłkę, jednak uderzył nad poprzeczką.

Później gra wyrównała się i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, a druga zaczęła się... od gola dla Warmii.
Olimpia wykonywała rzut rożny, po którym... z kontrą wyszli grajewianie. Akcję zakończył celnym strzałem, wprowadzony do gry po przerwie, Marcin Mikucki.

Tylko siedmiu minut potrzebowała Olimpia, by wyrównać wynik. Gola strzelił wreszcie Kamil Zalewski, który wykorzystał podanie od Mateusza Ostaszewskiego, który popisał się efektownym rajdem mijając piłkarzy Warmii.
Piłkarze trenera Tomasza Kulhawika poszli za ciosem i w 62 minucie prowadzili już po bramce Kamila Jackiewicza. Później jeszcze do bramki Warmii trafiali ponownie Zalewski i Michał Hryszko.

4:1 dla Olimpii i piłkarze z Zambrowa mogli wznieść do góry Regionalny Puchar Polski i zainkasować nagrodę od Podlaskiego Związku Piłki Nożnej w wysokości 40 tysięcy złotych.

Warmia Grajewo – Olimpia Zambrów 1:4 (0:0)
Bramki: 1:0 Mikucki 50, 1:1 Zalewski 57, 1:2 Jackiewicz 62, 1:3 Zalewski 76, 1:4 Hryszko 84
Warmia Grajewo: Święciński – Randzio, Edison, Arciszewski, Stankiewicz (86 Krupa) – Drażba (46. Mikucki), Kozikowski (80. Wójcicki), Cybulski, Sypytkowski (85. Koszczuk) – Kondratowicz (69. Zarzecki), Dzierzgowski.
Olimpia Zambrów: Gorczyca – Steć (72 Prolejko), Gryko, Zalewski, Ostaszewski (77 Malinowski), Radecki, Hryszko (84 M. Jastrzębski), Koncewicz, Grzybowski, Jackiewicz (86. P. Jastrzębski), Dawidowicz.
Sędziował: Łukas