Nasza Loteria

Prezydent Andrzej Duda w Biebrzańskim Parku Narodowym. Medale dla naszych strażaków! ZDJĘCIA [4.05.2020]

red.
Kancelaria Prezydenta RP
Prezydent Andrzej Duda w Biebrzańskim Parku Narodowym. Prezydent RP spotkał się ze strażakami na dotkniętych ogromnym pożarem terenach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dzień wizyty prezydenta Dudy nad Biebrzą był nieprzypadkowy - 4 maja, gdy obchodzony jest Dzień Strażaka. Prezydent uhonorował strażaków, którzy brali udział w akcji gaśniczej BPN.

Prezydent 4 maja pojawił się na pogorzelisku w Biebrzańskim Parku Narodowym. Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka Prezydent uhonorował Medalami za Ofiarność i Odwagę strażaków PSP i OSP biorących udział w akcji gaśniczej prowadzonej w kwietniu w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Swoją służbą dajecie dowód niezwykłego człowieczeństwa, humanizmu i bohaterstwa – mówił Andrzej Duda do strażaków podczas wizyty w Biebrzańskim Parku Narodowym.

– Chcę złożyć najserdeczniejsze podziękowania bohaterom walki z żywiołem; walki, którą przez szereg dni obserwowała cała Polska z zapartym tchem – dziękował prezydent.

Postanowieniem Prezydenta RP odznaczeni zostali:
za zasługi w ratowaniu mienia

MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ:

  • BRZÓSKA Karol KP PSP Grajewo
  • JĘDRYS Adam OSP Goniądz
  • KALISZEWSKI Michał OSP Szczuczyn
  • KOLENDA Dariusz OSP Klewianka
  • KOTUK Stanisław KP PSP Mońki
  • LENDA Robert OSP Wąsosz
  • ŁOPATOWSKI Michał KP PSP Grajewo
  • MAKOWSKI Marcin KP PSP Grajewo
  • POTOCKI Bogumił KP PSP Mońki
  • WOŁYŃSKI Sebastian OSP Downary

Andrzej Duda odwiedził też Wroceń i Goniądz. Po godz. 14 helikopter z prezydentem na pokładzie wylądował na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goniądzu. Prezydent witał się z mieszkańcami, a najmłodszych pytał wprost, jak się im tu mieszka i czy się nie nudzą.

Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego 2020

Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego wybuchł 19 kwietnia. Akcja gaśnicza zakończyła się w niedzielę 26 kwietnia, dogaszanie trwało do 28 kwietnia. W ciągu tygodnia spłonęło ponad 5 tys. ha, czyli prawie 10 proc. jego całkowitej powierzchni. Ogień zajął głównie łąki i trzcinowiska.

W działaniach gaśniczych wzięło udział ponad 1500 strażaków i wiele tysięcy ludzi dobrej woli. Działania straży pożarnej były znacząco utrudnione, ponieważ płonęły tereny, do których nie ma dróg dojazdowych.
BPN ratowało 1500 strażaków z OSP oraz PSP z różnych województw, a także żołnierze wojsk obrony terytorialnej, leśnicy, służby parku i lokalna społeczność. Z powietrza z żywiołem walczyły helikoptery i samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, Straży Granicznej oraz - w celach zwiadowczych - policyjne śmigłowce i drony WOT.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto