Prezentów nie było

ag
Pronar-ZETO nie dał rywalkom najmniejszych szans na sukces. Od początku spotkania białostoczanki grały na luzie, pewnie wykorzystując każdy błąd przeciwniczek. Dobra postawa natychmiast znalazła odbicie w wyniku.

Pronar-ZETO nie dał rywalkom najmniejszych szans na sukces. Od początku spotkania białostoczanki grały na luzie, pewnie wykorzystując każdy błąd przeciwniczek. Dobra postawa natychmiast znalazła odbicie w wyniku. Gospodynie prowadziły 5:2, 10:5, 15:5. W drużynie przyjezdnych bardzo ambitnie grała Magdalena Różańska, która wcześniej z powodzeniem reprezentowała barwy podlaskiego zespołu. „Róża" nie znalazła jednak wsparcia w reszcie swojej ekipy i z biegiem czasu także ona straciła wiarę w korzystne rozstrzygnięcie.
Gospodynie bardzo dobrze ustawiały blok, prezentowały trudną zagrywkę, z przyjęciem której ogromne problemy miała libero Warmissu Lidia Zapadka. Ostatni punkt i zwycięstwo 25:12 asem serwisowym zapewniła Iwona Gosko.

Kiwki rozgrywającej

Równie efektownie białostoczanki rozpoczęły drugą partię. Skutecznie grała Gosko, która ze skrzydeł raz po raz obijała blok olsztynianek. Dobrze piłkę rozgrywała Anna Pałkiewicz, często wykorzystując swoją najmocniejszą broń – kiwkę na drugi metr. Przewaga rosła z minuty na minutę. W ostatnich fragmentach tego seta obronę Warmissu zdemolowała Joanna Szeszko, popisując się atomowymi serwisami. Podobnie jak w pierwszej odsłonie, Podlasianki ostatni punkt zdobyły dzięki udanej zagrywce. Tym razem przeciwniczki zaskoczyła Marta Kulik. Wynik 25:8 dobitnie oddawał różnicę klas, która dzieliła oba zespoły.
Większych emocji nie było również w trzeciej partii. Zrezygnowane siatkarki Warmissu, bezradnie przyglądały się akcjom białostoczanek. Najlepiej z tego fragmentu meczu powinny zapamiętać Justynę Sachmacińską, która bez problemu omijała ich blok i zdobyła ostatni punkt meczu. Podobnie jak w poprzednich atakach, uczyniła to potężnym zbiciem.
– Było to jedno z najsłabszych spotkań mojego zespołu w tym sezonie. Po ciężkiej podróży, zawodniczki nie podjęły walki. Nic im nie wychodziło. Chcieliśmy pozostawić po sobie dobre wrażenie, a jak było - wszyscy widzieli – ocenia Piotr Koczan, trener Politechniki.
Zadowolony z postawy białostoczanek był trener Czesław Tobolski.
– Mimo że rywal nie zmusił nas do większego wysiłku, dziewczyny potrafiły przez cały mecz utrzymać koncentrację. To była już namiastka profesjonalizmu – mówi szkoleniowiec Pronar-ZETO.

Zabrakło wiary

Dobre spotkanie rozegrały siatkarki WSAP. W pierwszym i drugim secie Podlasianki wykazały się konsekwencją i rozważną grą wygrywając 27:25 i 25:19.
– Zawodziło rozegranie. Jak każda piłka kierowana jest w inną stronę, to ciężko myśleć o sukcesie – ocenia Rafał Skórnicki, trener ekipy gości.
W kolejnych dwóch odsłonach trwała wyrównana walka, w której więcej opanowania wykazały radomianki. O losach spotkania musiał zdecydować tie break.
– Chyba zabrakło nam siły i wiary w sukces. Białostoczanki od początku prowadziły i zasłużenie wygrały. Mimo porażki cieszę się z punktu, który znacznie przybliża nas do zajęcia czwartego miejsca – kończy Skórnicki.

WYNIKI 13 KOLEJKI
Pronar-ZETO AZS Białystok – Warmiss Olsztyn 3:0 (25:12, 25:8, 25:12).
Sędziowali: Marcin Grzelak (Łódź) i Bartosz Wencław (Łódź). Widzów: 100.
Pronar-ZETO: Pałkiewicz, Kulik, Gosko, Sachmacińska, Kalinowska, Szeszko oraz Piekarska.
Warmiss: Hirniak, Borkułak, Sztyburska, Różańska, Gościcka, Andrzejczuk, Zapadka (libero) oraz Miłocka, Tumiłowicz, Możdżonek.

WSAP AZS Białystok – Politechnika Radom 3:2 (27:25, 25:19, 22:25, 24:26, 15:10).
Sędziowali: Robert Bronisz (Lublin) i Artur Śliwiński (Świdnik). Widzów: 100.
WSAP: Zakrzewska, Bartoszuk, Piwko, Chajęcka, Sasimowicz, Iwaniuk, Sobolewska (libero) oraz Dąbrowska, Szulborska, Olesiuk.
Politechnika: Dobosz, J. Majkusiak, Lachowska, K. Jaroszek, A. Majkusiak, I. Jaroszek, Kiraga (libero).

Gedania II Gdańsk – Czarni Węgrów 3:2, AWF Warszawa – AZS UW Warszawa 3:1.