MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Postaw sobie piłkarza Jagiellonii na kominku. Politechnika zagrała z WOŚP [ZDJĘCIA]

krk
Politechnika Białostocka po raz czwarty zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Uczelnia była Złotym Partnerem 24. Finału WOŚP w Białymstoku.

"To już swojego rodzaju tradycja. I mam nadzieję, że tak długo, jak długo będzie grała Orkiestra, my w tej tradycji będziemy uczestniczyć. WOŚP to niebywała akcja, która potrafi skupić miliony ludzi. Jednak najważniejsi są Ci, którzy przychodzą i wrzucają do puszki symboliczną złotówkę, żeby wspomóc tak szlachetny cel, jakim jest ludzkie zdrowie." - mówił Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis, który kwestował na rzecz WOŚP.
**

Zobacz relację z kwesty WOŚP na Rynku Kościuszki

**

W niedzielę 10 stycznia 2016 r. na białostockim Rynku Kościuszki oprócz Rektora, Orkiestrę wspierali studenci, pracownicy oraz dzieci pracowników Politechniki Białostockiej. Swoją puszkę miał także łazik marsjański #next. Do grupy wolontariuszy z Politechniki Białostockiej dołączył "Pan Murek" - symbol lubianego przez studentów miejsca spotkań na kampusie przy ul. Wiejskiej. Pieniądze, które zebrano pomogą w zakupie urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz służyć mają zapewnieniu godnej opieki medycznej seniorów.

Koncerty 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już umilkły, ale liczenie i zdobywanie pieniędzy na cele akcji trwa nadal. Na aukcjach WOŚP Białystok można wylicytować specjalne statuetki trzech piłkarzy Jagiellonii oraz ich trenera. Pomysł zeskanowania i wydrukowania Jagiellończyków w technologii 3D wyszedł od studentów z koła naukowego Cave (Wydział Architektury). Klubu nie trzeba było długo przekonywać do tej idei.

Poddane obróbce skany zostały wysłane do współpracującej z Uczelnią gdańskiej firmy Bibus Menos, która przyjęła zaproszenie włączenia się do tej szlachetnej akcji i nieodpłatnie przygotowała wydruk w innowacyjnej technologii SLS. Figurki mają kilkadziesiąt centymetrów wysokości i wiernie odwzorowują trenera Michała Probierza oraz piłkarzy: Bartłomieja Drągowskiego, Rafała Grzyba i Marka Wasiluka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto