Ponad 20 lat temu serial The Office zadebiutował na antenie BBC w Wielkiej Brytanii. Widzowie poznali perypetie grupy pracowników biurowych i ich uroczo nieporadnego szefa. Na przestrzeni lat powstało kilka zagranicznych wersji The Office, m.in. w Kanadzie, Chile, Czechach, Finlandii, Niemczech, Francji, Indiach, Izraelu czy Szwecji.
Teraz czas na polską wersję kultowej produkcji. Jak podkreślają jej twórcy, charakterystyczne elementy serialu zostały mocno osadzone w rodzimej rzeczywistości, ale wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC. Scenarzyści czerpali inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych, a kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów będzie testem na dystans Polaków do samych siebie.
Akcja polskiego The Office będzie rozgrywać się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej „Kropliczanka”. Jej prezes, Michał (w tej roli białostoczanin Adam Woronowicz), to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego, właściciela a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników „Kropliczanki”.
W obsadzie oprócz Adama Woronowicza znaleźli się Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka.
Polska odsłona The Office swoja premierę ma mieć już 22 października w CANAL+ PREMIUM, CANAL+ online oraz na canalplus.com.
Adam Woronowicz
Adam Woronowicz urodził 25 grudnia 1973 w Białymstoku. Ukończył V Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, a następnie studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie w 1997 roku. Występował w Teatrze Rozmaitości w Warszawie w latach 1997–2001 i w Teatrze Powszechnym w Warszawie od 2001 do 2009 roku. Od 2009 roku ponownie występuje w Teatrze Rozmaitości w Warszawie (obecnie znany pod nazwą TR Warszawa).
Jest laureatem Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 2004/2005, przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”, za role Fadinarda w „Słomkowym kapeluszu” Eugène’a Labiche’a w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Mirona w spektaklu Teatru Telewizji „Pamiętnik z powstania warszawskiego” według Mirona Białoszewskiego.
Zagrał rolę księdza Jerzego Popiełuszki w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego.
Zobacz też:
Z Gwiazdami - Magdalena Ogórek - zapowiedź
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?