Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy. Rekrutacja już w listopadzie!

red.
Dzięki wsparciu finansowemu czterech samorządów jeszcze w listopadzie rozpocznie się rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Tę cieszącą się ogromnym zainteresowaniem inicjatywę Politechniki Białostockiej poparły władze Białegostoku, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego i Hajnówki. partnerem merytorycznym przedsięwzięcia został Photon - robot do nauki podstaw programowania, stworzony przez studentów Politechniki Białostockiej.

TU ZOBACZ: Photon. Księżna Kate nie chciała się rozstawać z białostockim robotem

Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych, szczególnie klas IV-VI.
Termin rekrutacji uczestników zajęć na Politechnice Białostockiej to 24 listopada. Z regulaminem oraz planem tegorocznej edycji Uniwersytetu można zapoznać się na stronie projektu: http://pbbud.pb.edu.pl/artykul/2017/11/16/pb-bud-rekrutacja-24-listopada-2017-roku

TU ZOBACZ: Białystok. Robot Photon wyrusza w świat ze stadionu [ZDJĘCIA]

Pierwsze zajęcia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego - w sobotę 16 grudnia. W 15 zaplanowanych "zjazdach" weźmie udział po pięćdziesięcioro dzieci z każdej gminy.

- Cieszę się, że inicjatywa, która powstała na Politechnice Białostockiej osiem lat temu, rozwinęła się tak, że dziś oficjalnie powołujemy Podlaski Uniwersytet Dziecięcy - mówił prof. Lech Dzienis, Rektor Politechniki Białostockiej. Ten projekt doskonale wpisuje się w misję społeczną uczelni wyższej, a także pokrywa się ze społeczną rolą samorządów. Podlaski Uniwersytet Dziecięcy jest przedsięwzięciem naprawdę znakomitym. To, że nasi mali obywatele mogą znaleźć się w murach uczelni i uczestniczyć aktywnie w zajęciach, jest dla nich naprawdę dużym przeżyciem. Ten rodzaj edukacji jest inwestycją na całe życie i może w przyszłości zadecydować o wyborze zainteresowań, studiów czy zawodu.

I dodał: - Dziękuję wszystkim, Prezydentowi Białegostoku oraz Burmistrzom Siemiatycz, Bielska Podlaskiego i Hajnówki za wsparcie inicjatywy. Nasze cztery miasta mogą być dobrym początkiem czegoś większego. Tym samym chcę zaprosić inne miasta do zgłaszania swojego udziału w tym projekcie.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy jednoczy podobne projekty w Białymstoku, Siemiatyczach, Bielsku Podlaskim i Hajnówce. Największą tradycję ma inicjatywa w Białymstoku - odbyło się już osiem edycji, a elektroniczne zapisy chętnych trwają zaledwie kilka minut. Białostocki Uniwersytet Dziecięcy wykształcił już 650 małych żaków. Na naszych zajęciach uczniowie szkół podstawowych uczą się np. programowania muzyki, projektowania przestrzeni miejskiej, konstruowania, bezpiecznego poruszania się po ulicach. Dostają dowody, że matematyka jest wszędzie i warto ją polubić. Poznają uczelnię wyższą. Zbierają zaliczenia w indeksach i przekonują się, że nauka może być pasjonująca i z pewnością nie jest nudna - informuje Dorota Sawicka, rzecznik Politechniki Białostockiej.

Umowę o współpracy w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego podpisali: Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis, Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Burmistrz Hajnówki Jerzy Sirak, Burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski oraz Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.

TU OGLĄDASZ: Białystok. Politechnika Białostocka stworzyła niezwykłą maszynę (mat. Politechniki Białostockiej)

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto