Podlasianka Kamila Stankiewicz mistrzynią Polski i świata w wędkarstwie rzutowym

mc
wasilków.pl/Urząd Miejski w Wasilkowie
Kamila Stankiewicz, 16-latka z Koła Miejskiego PZW w Hajnówce, zdobyła dwa złote medale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Rzutowym. Zawody odbyły się 20-22 września 2019 r. w Błoniu koło Warszawy. Zawodniczka może pochwalić się też dużymi sukcesami na arenie międzynarodowej.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Rzutowym Okręg Podlaskiego Związku Wędkarskiego Białystok reprezentowało pięcioro zawodników, w tym troje z Koła PZW Wasilków.

Reprezentanci Podlasia zakończyli zawody z następującymi wynikami. Filip Świtecki z Supraśla zajał V miejsce w trójboju i VII w pięcioboju juniorów. Szymon Malewicki był VIII w trójboju i XI w pięcioboju. Kornelia Halicka rywalizację w pięcioboju kobiet ukończyła na V miejscu. Patryk Żakowski uplasował się na XIII miejscu w pięcioboju mężczyzn.

Jednak podczas zawodów najlepsza okazała się Kamila Stankiewicz, która niezmiennie jest w doskonałej formie.

Zawodniczka Koła Miejskiego PZW w Hajnówce z mistrzostw przywiozła dwa złote medale zdobyte w trójboju i pięcioboju juniorek.

Nieco wcześniej, podczas rozegranych w dniach 4-8 września w Hluboce nad Wełtawą (Czechy) Mistrzostw Świata Seniorów w wędkarstwie rzutowym zdobyła:

• złoty medal za 1 miejsce w skishu spinningowym 7,5 g,
  • brązowy medal za 3 miejsce w arenbergu,
  • brązowy medal za 3 miejsce w skishu muchowym,
  • brązowy medal za 3 miejsce drużynowe

To w rezultacie dało jej największą ilość medali zdobytych indywidualnie.

Po powrocie z powyższych mistrzostw świata Kamila w dniach 13 – 15.09.2019 r.wystartowała w Zawodach Rzutowych Pucharu Polski oraz Drużynowych Mistrzostw Polski 2019 równolegle z Międzynarodowymi Zawodami Pucharu Świata – Szamotuły 2019 gdzie zdobyła: