Polecamy

Kasztel-ik - Korona PodlasiaMinęła ponad dekada odkąd pod Siemiatyczami Jerzy zbudował swój pierwszy słup ogrodzeniowy, a jego praca zaowocowała czymś znacznie większym niż początkowo sobie wyobrażał © Facebook
[3/20]

Niezwykłe miejsca na Podlasiu. 18 miejsc w woj. podlaskim, które musisz odwiedzić (zdjęcia)

Kasztel-ik - Korona Podlasia

Minęła ponad dekada odkąd pod Siemiatyczami Jerzy zbudował swój pierwszy słup ogrodzeniowy, a jego praca zaowocowała czymś znacznie większym niż początkowo sobie wyobrażał. "Kasztel-ik Korona Podlasia" -bo taką nazwę dostała budowla- dziś naprawdę wygląda jak zamek. Ma obecnie około piętnastu metrów wysokości (prawie 50 stóp), znajduje się tam również kamienny kominek z grillem, piękna altana z ogromnym kamiennym stołem i ręcznie zbudowany bruk otaczający całość. Oprócz naturalnego kamienia polnego, pan Korowicki użył również elementów z metalu i żelaza, które dopełniają uroku. Zamek, który z zewnątrz wygląda niesamowicie, jest jeszcze zupełnie niewykończony w środku i wymaga ogromnego wkladu i pracy i środków finansowych.
Źródło: facebook.com/kasztelikkoronapodlasia


Przejdź dalej, aby poznać 18 niezwykłych, magicznych miejsc w Podlaskiem i poznać ich krótką historię oraz charakterystykę.

CZYTAJ TEŻ:

Opuszczone miejsca na Podlasiu. Fabryki, domy, budynki gospodarcze (zdjęcia)

Poziom wykształcenia mieszkańców woj. podlaskiego - gdzie są najlepiej wykształceni mieszkańcy?


Nasz region słynie z miejsc owianych legendami. Nie brakuje tutaj miejsc magicznych, tajemniczych i wartych odwiedzenia. Być może niektóre z nich już widziałeś. Jeżeli nie - musisz je zobaczyć!

Najnowsze wiadomości

reklama