Polecamy

Indonezja © pixabay.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
[4/24]

Indonezja

MSZ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjeździe w region Azji, w szczególności Azji Południowo-Wschodniej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże na tereny szczególnie zagrożone aktywnością wulkaniczną, gdzie miejscowe władze miejscowe ustawiły specjalne strefy zamknięte:
- w odległości 4 kilometrów od krateru Góry Agung we wschodniej części Bali;
- w odległości 7 kilometrów od krateru Góry Sinabung w regencji Kalo, Sumatra Północna.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne:
- do prowincji Środkowe Sulawesi i Papua, w których operują uzbrojone grupy i dochodzić może do starć z siłami rządowymi (Palu, stolica Środkowego Sulawesi, została ponadto zniszczona w wyniku tsunami we wrześniu 2018 r.);
- na zachodnie i wschodnie wybrzeże Cieśniny Sundajskiej w prowincji Lampung (wschodnia część Sumatry) i prowincji Banten (zachodnia część Jawy), które zostało zniszczone w wyniku tsunami w grudniu 2018 r.

Na pozostałym terytorium Indonezji, zalec się zachowanie szczególnej ostrożności.

Zagrożenie terroryzmem w Indonezji, w tym Dżakarcie i na Bali pozostaje znaczące pomimo zdecydowanych kroków podejmowanych przez władze miejscowe. Ostrożność należy zachować w szczególności w miejscach mogących być celami ataków (hotele, restauracje, kluby nocne, targi i centra handlowe). Poziom zagrożenia może wzrastać w okolicach indonezyjskich i międzynarodowych świąt.

Na Papui i Papui Zachodniej dochodzi do starć ruchu separatystycznego z władzami. Ostatnia eskalacja napięć miała miejsce w sierpniu 2019 r. Podczas starć z policją w miejscowościach Wamaena i Jayapura zginęło 21 osób.

Odwiedzający prowincję Aceh powinni szczególnie uważać, aby nie obrażać lokalnych uczuć religijnych (np. nie pić alkoholu, nie uprawiać hazardu, unikać noszenia obcisłych i skąpych ubrań). MSZ zaleca unikanie zgromadzeń, zwłaszcza wieców politycznych.

Na terenie Indonezji dochodzi do trzęsień ziemi i erupcji wulkanów. Możliwe są również tsunami (w wyniku tsunami w 2004 r. na Indonezji zginęło ponad 130 tys. osób).

Jeśli potrzebujesz pomocy w nagłych wypadkach skontaktuj się z Ambasadą RP w Dżakarcie lub z konsulatami honorowymi. Ze względu na wielkość kraju i oddalenie niektórych obszarów wsparcie konsularne w niektórych częściach Indonezji może być utrudnione.Najnowsze wiadomości

reklama