Polecamy

Tomasz Oświeciński © Archiwum
[2/152]

Tomasz Oświeciński

Urodził się w Białymstoku. Tomasz Oświeciński przygodę aktorską rozpoczął w 2010 roku. Zagrał epizody w serialu Klan, a dwa latach później w filmach Komisarz Blond i Oko sprawiedliwości i Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć. Również w 2010 roku premierę miał film "Być jak Kazimierz Deyna", w którym wcielił się w postać „Karka”. W 2014 roku zagrał rolę ochroniarza Rozgłośni w filmie pt. Służby specjalne, a później także w miniserialu o tym samym tytule.

QUIZ Filmy, które powstały w naszym regionie - wspolczesna.pl

Największy rozgłos dała mu rola Marcina „Stracha” Opałki w filmie Pitbull. Nowe porządki. W tym samym roku pojawił się także w filmie 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach. W 2016 roku wystąpił w filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", a w 2017 w filmie "Botoks".

Wśród najbardziej znanych Podlasian i białostoczan znajdziecie nazwiska osób z pierwszych stron gazet, popularnych aktorów, cenionych pisarzy, podziwianych sportowców i celebrytów. Zna ich cała Polska. Wszyscy pochodzą właśnie stąd lub są bardzo związani z naszym regionem. Na liście znajdują się też nazwiska osób, których już z nami nie ma, ale na stale wpisały się w historię regionu i całej Polski. Zestawienie ma charakter subiektywny.

Najnowsze wiadomości

reklama