Misski i misterzy na kursie barmańskim. Jak zrobić drinki? Miss i Mister Podlasia 2018 już to wiedzą [zdjecia, video]

DN./ska
Jak przyrządzić koktajle typu mohito czy cuba libre uczyli się finaliści konkursów Miss i Mister Podlasia 2018. Kurs barmański dla najpiękniejszych Podlasian prowadził Łukasz Kaliszewski, barman z białostockiego klubu Black Diamond. To właśnie na tarasie tego klubu spotkali się w środę finaliści podlaskich konkursów piękności. Każdy z nich miał okazję własnoręcznie przyrządzić wykwintny koktajl.

- Ja pierwszy raz w życiu robię mohito! - ekscytowała się Joanna Babynko, tegoroczna finalistka konkursu Miss Podlasia 2018. - Miała już okazję pić ten koktajl, ale nie miałam pojęcia, jak go profesjonalnie przyrządzić.

- Na spód szklanki wrzucamy 4 cząstki limonki, a na to dwie łyżki brązowego cukru i wszystko ugniatamy - dyktował Łukasz Kaliszewski. - Na to wrzucamy dwie gałązki mięty i kruszony lód, a następnie wszystko mieszamy. Teraz 40 ml rumu, znowu mieszamy i dopełniamy szklankę kruszonym lodem i wodą gazowaną do pełna.

- To jest naprawdę proste i cieszę się, że w końcu się tego nauczyłam - uśmiechała się Karina Szczepanek, kolejna finalistka Miss Podlasia 2018.

Po nauce robienia koktajli przyszedł czas na pokazy sztuki barmańskiej. Łukasz Kaliszewski żonglował szklankami i płonącymi butelkami. Od lat bierze on już udział w zawodach flair i ma za sobą 40 występów na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach barmańskich. Żonglerki szklankami uczył również podlaskich finalistów konkursów piękności.

Wideo

Dodaj ogłoszenie