Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ministrze! Pomocy

Tomasz ŻUKOWSKI
Wystąpienie naszej Komisji Rewizyjnej zostało już wysłane do ministerstwa. W apelu pojawiła się długa lista spraw, którą zajmowała się komisja, a przy których radni stwierdzili nadużycia.

Wystąpienie naszej Komisji Rewizyjnej zostało już wysłane do ministerstwa. W apelu pojawiła się długa lista spraw, którą zajmowała się komisja, a przy których radni stwierdzili nadużycia. Większość z nich wykrył i nagłośnił „Poranny". Niektóre trafiły do prokuratury, ale część została umorzona.
– Część jeszcze trwa, ale ciągną się zbyt długo. To niedopuszczalne, żeby prokuratura przez dziesięć miesięcy czekała na opinię biegłego – mówi Witold Perkowski, przewodniczący Komisji Rewizyjnej. – Najwięcej zastrzeżeń mam do pracy Prokuratury Rejonowej Białystok Południe, ale później odwołania trafiały do prokuratury okręgowej i też nie były uwzględnione. Minister Ziobro ma na pewno wiele obowiązków, ale sygnałów o tak poważnych nadużyciach jak w Białymstoku, na pewno nie ma tak wiele. Mam nadzieję, że się nimi zainteresuje osobiście – dodaje Perkowski.
„Pomimo oczywistości faktów związanych z naruszeniem prawa, brak jest właściwej reakcji prokuratury, która zdaje się problemów nie dostrzegać bądź w swoich działaniach spłyca i wypacza ich charakter i zakres" – tak radni komisji oceniają pracę białostockich prokuratorów.
– Nie mogę tego komentować. Skarga na pewno trafi do właściwych rąk i zostanie rozpatrzona – mówi Bożena Kiszło, szefowa Prokuratury Rejonowej Białystok Południe.
Witold Perkowski liczy na to, że odpowiedź od prokuratora generalnego komisja otrzyma w ciągu miesiąca.

LISTA DO MINISTRA

Komisja Rewizyjna chciałaby, by minister Ziobro zajął się sprawami:
l niegospodarności w trakcie budowy Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach – w ocenie komisji miasto wydało niepotrzebnie 12 milionów złotych;
l braku nadzoru nad depozytem w wydziale administracyjno-gospodarczym magistratu – skradziono stamtąd kilkaset butelek alkoholu;
l braku nadzoru nad Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w zakresie dysponowania środkami PFRON przeznaczonymi na likwidację barier architektonicznych;
l naruszeniem prawa przy podpisywaniu aneksów do umów zawartych z osobami prowadzącymi kino Syrena;
l zakupem przez spółkę komunalną Lech bez przetargu jednego piętra budynku od prywatnej spółki Astwa;
l nielegalnej wycinki drzew w okolicach lasu Pietrasze w Białymstoku – gdzie według komisji wydano zezwolenie na wycinkę drzew z datą wsteczną;
l tolerowania niegospodarności w Zarządzie Mienia Komunalnego – według raportu NIK miasto straciło przez to 4 miliony złotych.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto