Mikołajkowy Turniej Shindokai Karate Dzieci i Młodzieży

Robert Orzechowski
Jak co roku ekipa najmniejszych „Białych Niedźwiedzi“ brała udział w Mikołajkowym Turnieju Shindokai Karate organizowanym w Łasku k/Łodzi.

W turnieju wzięło udział 60 dzieci w wieku 5 -14 lat rywalizujących w formule „Sumo – grappling“ pozwalającej na start „Małym“ karatekom, judokom, aikidokom, zapaśnikom – w sumie adeptom wszystkich Sztuk Walki oraz w formule Bare Knuckle Karate. Wystartowało trzy kuby: Białystok, Łask i Pułtusk. Kluby z Jeleniej Góry i Konina nie dojechały.
W tej edycji wzięło udział 3 kluby:
1. Polskie Stowarzyszenie Shindokai Karate z Białegostoku
2. Klub Shindokai Karate z Pułtuska
3. Klub Shindokai Karate z Łasku k/Łodzi
Były zaproszone jak co roku kluby z zagranicy, ale z przyczyn niezależnych
od organizatorów nie przyjechały na zawody. Walki odbywały się w 16 kategoriach wiekowo – wagowych ( 5 -6 lat, 7 -8 lat, 9 -10 lat, 11 – 12 lat, 13 lat ). Waga uczestniczących dzieci wahała się od 17 kg do 74 kg, tak że widać formuła „ Sumo – grappling“ jest bardzo bezpieczna dla walczących dzieci, ponieważ nie ma tam kopnięć, uderzeń oraz wysokich rzutów tylko obalenia, podcięcia, wypchnięcia, wyniesienia – czyli podobnie
jak w prawdziwym SUMO.
Drużynowa klasyfikacja wygłądała następująco:
1. Shindokai Łask
2. Shindokai Białystok
3. Shindokai Pułtusk
Wyniki najmłodszych „Białych Niedżwiedzi“ czyli Polskiego Stowarzyszenia Shindokai Karate w formule Sumo-Grappling to:
1. Milewski Wojciech ( 6 lat )

W formule kontaktowej Shindokai Karate Bare Knukcle I miejsce zdobył Karecki Cyryl ( 14 lat - 64 kg ), który wygrał z zawodnikiem gospodarzy i zajął I miejsce.
Pierwszy raz w formule kontaktowej zawalczył Gryka Miłosz ( 11 lat - 40 kg ). Przegrał z zawodnikiem gospodarzy i zajął II miejsce. W tym turnieju walczył on w dwóch formułach i zajął dwa II miejsca.

Bardzo dziękuję Rodzicom, dzięki którym wyjazd na te zawody się odbył. Nasza reprezentacja ( trener, rodzice i zawodnicy ), która prawie 400 km musiała się przemieścić prywatnymi samochodami - to 19 osób.