Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Menadżer kultury to nowy kierunek studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku

Jakub Laskowski
Jakub Laskowski
Menadżer kultury to nowy kierunek studiów podyplomowych oferowany przez Uniwersytet w Białymstoku
Menadżer kultury to nowy kierunek studiów podyplomowych oferowany przez Uniwersytet w Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
Menadżer kultury to nowy kierunek studiów podyplomowych, który oferuje Instytut Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku. Rekrutacja trwa.

Menadżer kultury. Nowy kierunek studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Białymstoku

Instytut Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) rozpoczął nabór na nowe studia podyplomowe - „Menadżer kultury”. Studia przygotowują do pracy menadżera kultury w instytucjach kultury i przy organizacji wydarzeń kulturalnych.

- Program studiów Menadżer kultury obejmuje niemal wszystkie aspekty zarządzania placówkami kulturalnymi czy organizacji przedsięwzięć kulturalnych. To nie tylko kwestie generalne, takie jak polityka kulturalna państwa czy zasady finansowania kultury, ale też mnóstwo konkretnej, praktycznej wiedzy i umiejętności z zakresu analizy rynku, przepisów prawa, komunikacji z odbiorcami kultury i angażowania ich do swoich działań. Nie zabraknie też rzecz jasna podstaw teoretycznych z zakresu antropologii kultury i teorii kultury współczesnej – mówi dr Monika Kostaszuk-Romanowska.

Jak wyjaśniają pomysłodawcy studiów, ich oferta uwzględnia także najnowsze wyzwania, przed jakimi stoi kultura, jej twórcy i animatorzy.

- Przeniesienie wielu działań kulturalnych, twórczych do internetu to swoisty znak czasu. Obserwujemy to od początku rozwoju technologii informacyjnych. Oczywiście w ostatnich miesiącach, z powodu epidemii, taka aktywność bardzo się zintensyfikowała.

- Do internetu przenosi się w coraz większym stopniu także marketingowa działalność placówek kultury i samych twórców. To dlatego w programie studiów spory nacisk kładziemy na nowe technologie. Słuchacze dowiedzą się, jak w działalności kulturalnej wykorzystywać platformy komunikacyjne, social media czy aplikacje mobilne – dodaje dr Kostaszuk-Romanowska.

Program studiów wyposaża słuchacza w ogólną wiedzę kulturoznawczą (zwłaszcza dotyczącą procesów dokonujących się w kulturze współczesnej), wiedzę specjalistyczną dotyczącą takich dziedzin jak np. zarządzanie, marketing czy komunikacja w kulturze cyfrowej, a także w zróżnicowane umiejętności praktyczne użyteczne w organizowaniu działalności instytucji kultury i przygotowywaniu wydarzeń kulturalnych.

Studia mają formę niestacjonarną. Rozpoczynają się w marcu 2021 r. Zjazdy odbywają się 2 razy w miesiącu (piątki w godzinach popołudniowych oraz soboty).

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto