Łomża dostała puchar od ministra

RO
Urząd Miasta w Łomży
Miasto Łomża zajęło 8. miejsce w Polsce, w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2011 r. wśród powiatów do 80 tys. mieszkańców.

W sumie 12 klubów z naszego miasta uzbierało łącznie 534,04 pkt, co w klasyfikacji generalnej uplasowało Łomżę na 53. pozycji. Okazały Puchar od Minister Sportu i Turystyki za ósme miejsce przekazał Prezydentowi Łomży Mieczysławowi Czerniawskiemu Jacek Piorunek – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

System Sportu Młodzieżowego to umowny zbiór zasad i regulaminów organizacji szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży uzdolnionej, opracowany na zlecenie Ministra Sportu i Turystyki, koordynowany przez Ministerstwo i dofinansowywany ze środków publicznych przeznaczanych corocznie na rozwój sportu dzieci i młodzieży.

W Systemie Sportu Młodzieżowego w 2011 r., obejmującym 4 kategorie wiekowe od młodzika do młodzieżowca, sklasyfikowano łącznie 3192 kluby z 876 gmin i 361 powiatów ze wszystkich 16 województw. W klasyfikacji powiatów z liczbą mieszkańców do 80 tys. zwyciężył powiat tatrzański, natomiast w klasyfikacji generalnej Miasto st. Warszawa. Wśród klubów sportowych, najwyżej z Łomży – na 85 miejscu - sklasyfikowany został LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, a zwyciężył WKS Śląsk Wrocław. W klasyfikacji województw zwyciężyło mazowieckie. Podlaskie zajęło dopiero 13. miejsce.

Źródło: Urząd Miasta w Łomży