Łódź wzięta

sk
Żubry do tej pory na parkiecie przeciwnika notowały nie najlepsze występy. W Rawiczu dopiero po dogrywce pokonały słabą Rawię, a w Gniewkowie nie sprostały Harmattanowi.

Żubry do tej pory na parkiecie przeciwnika notowały nie najlepsze występy. W Rawiczu dopiero po dogrywce pokonały słabą Rawię, a w Gniewkowie nie sprostały Harmattanowi. Ostatni mecz przed własną publicznością z Novum Bydgoszcz też nie należał do udanych. Białostoczanie męczyli się z rywalem, wygrywając 93:84.

Podkręcali tempo

W Łodzi goście pokazali, że kryzys mają już chyba za sobą. - Zaczęliśmy w składzie Paweł Czech, Tomek Kujawa, Grzesiek Szulc, Paweł Pawłowski i Marcin Krajewski. ŁKS na początku próbował stawiać warunki w obronie i ataku. Dobra gra Tomka Kujawy, który oprócz rzutów za trzy punkty miał sporo wejść pod kosz sprawiały, że powiększaliśmy przewagę. Nieźle w ataku spisywał się Marcin Krajewski, swoje zrobił też Grzesiek Szulc. Poza tym dobre zmiany dawali Łukasz Wilczek, Przemek Zadykowicz, Rafał Kulikowski, Arek Zabielski. Z każdą minutą podkręcaliśmy tempo. Rywale nie byli w stanie nas zatrzymać - relacjonuje trener Karpiuk.

Poprawnie w obronie

Zrezygnowani koszykarze gospodarzy w ostatniej kwarcie zdobyli tylko dziewięć punktów. - W tej części w naszej drużynie na parkiecie pojawili się zmiennicy. Zaprezentowali się w miarę poprawnie przede wszystkim w obronie. Popełniali błędy, ale to młodzież. Wynik mógłby być jeszcze wyższy. Ważne jest to, że nie roztrwoniliśmy przewagi - opowiada szkoleniowiec Żubrów.
Białostoczanie mogli skorzystać już prawie z całego składu. Dużym wzmocnieniem był powrót Zadykowicza. - Widać jeszcze, że to nie jest ten Przemek, do którego się przyzwyczailiśmy. Nie brał udziału w ćwiczeniach kondycyjnych. Ale to niezwykle waleczny zawodnik. Jest w stanie grać przez kilkanaście minut. Coraz lepiej spisuje się też Wilczek. Zespół ma inny napęd. Kujawa, a przede wszystkim Czech wie, że jest zmiennik i może spokojnie grać swoje. To duży komfort - tłumaczy trener Karpiuk.

WYNIKI 6 KOLEJKI
ŁKS Łódź - Żubry Białystok 53:94 (14:20, 18:28, 12:25, 9:21).
Sędziowali: Paweł Baran i Janusz Tych. Widzów: 200.
ŁKS: Micielski - 13, Kromer - 11, Gołuch - 8, Szczepaniak - 6, Dechmeciński - 4, Sędzicki - 4, Jankowski - 3, Januszkiewicz - 2, Pietruszewski - 2.
Żubry: Kujawa - 25, Szulc - 17, Krajewski - 14, Wilczek - 9, Pawłowski - 8, Zabielski - 6, Czech - 6, Zadykowicz - 5, Knitter - 2, Kulikowski - 2.

Śląsk II Wrocław - Tarnovia Tranowo Podgórne 77:83, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Legia Warszawa 79:70, Rawia Rawicz - Polonia Leszno 71:74, Polonia II Warszawa - AZS Szczecin 68:79, Harmattan Gniewkowo - Sudety Jelenia Góra 83:70, Novum Bydgoszcz - SIDEn Toruń 89:88, Prokom Laudam Sopot - Stal II Ostrów Wielkopolski 110:61.